Röviden: Nikon Coolpix L110 (teszt)

Irházy Róbert (Birdie) - 2010. május 5. 07:00 (rövid digitális fényképezőgép teszt)
Olcsó ultrazoom gépet keres? HD videófelvételre van szüksége? Esetleg sztereó hangrögzítéssel és optikai zoommal? Makrózni is szeretne? Ne keressen tovább, hiszen itt a Nikon Coolpix L110, amely alacsony árával, nagy felbontásával és kiváló makróképességével könnyen meghódíthatja lehetséges vásárlóit.

Bevezető

Bevezető

Az ultrazoom gépek piaca mára a kompakt gépek legkomolyabb szegmensévé vált. Nem csoda, hogy az egyes gyártók több vasat is tartanak a tűzben, van olcsóbb, van okosabb és van bridge kategóriás. A Nikon sem kivétel, igaz, bridge gépe nincs, de egyszerűbb és komolyabb is van.

A 12 Mpixeles Coolpix L110 28-420 mm-nek megfelelő gyújtótávolságú, 15×-os zoomátfogású optikával büszkélkedhet. A rekeszt és zársebességet sajnos közvetlenül nem adhatjuk meg, de a használni kívánt érzékenységet kiválaszthatjuk.
A gép komolyabb és érdekesebb szolgáltatásai közé tartozik a HD videófelvétel, a sztereo hangrögzítés, a remek makróképesség, a 3" képátlójú, átlag feletti felbontású LCD.

A Nikon Coolpix P100 mellett a gyártó az L110-et kínálja még az ultrazoom kedvelőinek.
A Nikon Coolpix L110 közvetlen konkurensei a Fujifilm FinePix S1500, FinePix S1600, FinePix S2000HD, FinePix S2500HD, az Olympus SP-600UZ.

Tesztünkben tehát a Nikon olcsóbb ultrazoomját vizsgáljuk, s megpróbáljuk megkeresni, mi az, ami miatt a konkurens termékek nem is jöhetnének szóba.

További ajánlatok: