pixinfo.com fórum

A Pixinfo.com és a Fotózz.hu felhasználóinak fórumai

RegisztrációRegisztráció 
Pentax K-30
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4, 5  Következő

Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Digitális cserélhető objektíves fényképezőgépek
 Előző téma megtekintése :: Következő téma megtekintése  
Szerző Üzenet
teemu
Újonc

HozzászólásElküldve: 2013. Március 10. 11:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

kovesz írta:
kovesz írta:
teemu írta:

Van valakinek tapasztalata, hogy ez a visszajelzés mennyire hatékony/pontos? A K30-ban is van ilyen szolgáltatás? (Vagy esetleg valami más régebbi Pentaxban?)

Megnéztem. Van ilyen, de elég bizonytalannak tünik. Van amikor éles, van amikor nem. Sokkal egyszerűbb a szemre hagyatkozni, mivel elég nagy és jól látható a kereső kép, ezért pontosra lehet állítani könnyen. De ha mégis sokszor manuálban használod jobb egy törőékes mattüveget venni hozzá.

Ja! A k30-ról írtam.

Köszi!
Azért jó lenne bizonyos esetekben, meggyorsítaná a "munkát".
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kovesz
Friss tag

HozzászólásElküldve: 2013. Március 9. 22:32    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

kovesz írta:
teemu írta:

Van valakinek tapasztalata, hogy ez a visszajelzés mennyire hatékony/pontos? A K30-ban is van ilyen szolgáltatás? (Vagy esetleg valami más régebbi Pentaxban?)

Megnéztem. Van ilyen, de elég bizonytalannak tünik. Van amikor éles, van amikor nem. Sokkal egyszerűbb a szemre hagyatkozni, mivel elég nagy és jól látható a kereső kép, ezért pontosra lehet állítani könnyen. De ha mégis sokszor manuálban használod jobb egy törőékes mattüveget venni hozzá.

Ja! A k30-ról írtam.
Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
kovesz
Friss tag

HozzászólásElküldve: 2013. Március 9. 22:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

teemu írta:

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
teemu
Újonc

HozzászólásElküldve: 2013. Március 9. 17:38    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Sziasztok

Ezt a Pentax K5 tesztben olvastam:

„Kézi élességállítást (MF) is aktiválhatunk a gép oldalán lévő kapcsolóval. Ilyenkor a keresőben is kapunk fókusz visszajelzést, ami nem csak a státuszsoron felvillanó zöld fényt jelenti, de a megfelelő fókuszpont is bevillan, sőt hangjelzést is ad a gép.”

Vissza az elejére
Felhasználó profiljának megtekintése Privát üzenet küldése Email küldése Felhasználó weblapjának megtekintése
p-ike
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2013. Február 17. 20:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

tcp írta:

sőt a pentax már 11 évvel korábban készített fényképezőgépet, mint a Canon...

tcp, szeretlek Very Happy . Igazad van, kezd elszaladni a ló. Mindenesetre a kérdezőnek már lehet némi fogalma a rendszerek közötti különbségről.
Vissza az elejére
erz
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2013. Február 17. 20:27    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Igen a D80-ra is vonatkozik, csak ott a min záridő 1/125-nél nem lehet rövidebb, de a D7000-nél már akár 1/4000 is lehet.
Na, most már remélem érthető...Smile
Vissza az elejére
tcp
Őstag

HozzászólásElküldve: 2013. Február 17. 20:14    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

erz írta:
Persze, írtam is. Maximális és minimális ISO megadható és a minimális záridő szintén, szerintem ez bőven elég is.

ok, csak nem tudtam, hogy amit leírtál az már a D80-ra is vonatkozott e.
Vissza az elejére
erz
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2013. Február 17. 20:12    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Persze, írtam is. Maximális és minimális ISO megadható és a minimális záridő szintén, szerintem ez bőven elég is.
Vissza az elejére
tcp
Őstag

HozzászólásElküldve: 2013. Február 17. 20:08    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

erz írta:
Az automata ISO-t Nikonnál már a D80 is tudja és az már hat éves konstrukció ha jól tudom.

auto ISO-t már a Canon 450D is tudott, itt a kérdés az Auto ISO szabályzása. Tehát tudsz e max (esetleg akár min) értéket is adni az auto mellett a gépnek?
Vissza az elejére
erz
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2013. Február 17. 20:06    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az automata ISO-t Nikonnál már a D80 is tudja és az már hat éves konstrukció ha jól tudom. Mindig használtam, nagyon jól paraméterezhető: min, max ISO és min záridő is megadható, csak ez a D80-nál 1/125sec, de a D7000-nél már akár 1/4000sec is lehet). Megvéd az olyan kellemetlenségektől mint az ISO magas értéken felejtése gyenge fényviszonyokban történő fotózás után, hogy csak a legkisebb előnyét említsem.
Vissza az elejére
tcp
Őstag

HozzászólásElküldve: 2013. Február 17. 20:00    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

p-ike írta:
Most szemét leszek. A Pentax K-5 (2010-es) firmware 1,0-tól tudott auto ISO bármilyen tartományt. Ja igaz, fél évvel fiatalabb... Meg olcsóbb is... És remélem feltűnik, hogy 7D szolgáltatásait hasonlítjuk össze a K-30-al...

sőt a pentax már 11 évvel korábban készített fényképezőgépet, mint a Canon...

az meg, hogy a 7D-t hasonlítjátok a k-30hoz legyen a Ti bajotok, biztos vagyok benne, hogy bármely 2db tetszőleges gépváz között lehet találni olyan paramétereket, amik az olcsóbbnak/egyszerűbbnek/öregebbnek kedveznek. Például az 1Dx-ben nincs beépített vaku, akinek erre van szüksége, az egy 20ezer forintos kompakttal is jobban jár... Na meg ez utóbbival nem szakad le a válla, ha cipelni kell, zsebben is elfér, van rajta fejlett automata mód, és még mosoly vezérelte expo is akad rajtuk... szóval akkor jobb gép, mint az 1Dx...).

ui: nem mellesleg, ha én is szemét akarnék lenni akkor olyasmivel érvelnék, hogy a Pentaxnak sikerült 2012-ben kemény 3%-ot kihasítani a DSLR piacról, de mivel nem vagyok sem fanboy, sem Canon részvényes (és Pentax papírjaim sincsenek), így igazából egyáltalán nem vagyok érdekelt abban, hogy bárkit is meggyőzzek arról, hogy X vagy Y márkát válassza, vegye azt amelyiket szimpatikusabbnak tart, nekem nem lesz tőle jobb, ha +1 Canonos lesz az országban (és rosszabb sem, ha +1 Pentaxos)).

A hozzászólás legutóbb tcp által 2013. Február 17. 20:07-kor lett szerkesztve, összesen 1 alkalommal.
Vissza az elejére
p-ike
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2013. Február 17. 19:49    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Most szemét leszek. A Pentax K-5 (2010-es) firmware 1,0-tól tudott auto ISO bármilyen tartományt. Ja igaz, fél évvel fiatalabb... Meg olcsóbb is... És remélem feltűnik, hogy 7D szolgáltatásait hasonlítjuk össze a K-30-al...
Vissza az elejére
tcp
Őstag

HozzászólásElküldve: 2013. Február 17. 19:30    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

TAKIvill írta:
p-ike írta:
TAKIvill írta:

...Nem mindegy milyen gonb állásban éri el valaki ugyanazt?...

Nem. A drágább géptől elvárom a kényelmesebb, szélesebb körű testreszabhatóságot.

Na ja, ez igaz.
Úgy tűnik a 7D felett már eljárt az idő, a 3,5 év manapság sok.

ha nem vagyok egy fél napig, akkor sehol egy Canonos, aki megvédje a becsületet?? Smile

A 7D a 2.0-ás firmware óta tud szerintem auto isot (de mivel nincs 7D-m ezért most letesztelni nem tudom Smile) Ez a változtatás tavaly nyáron jött ki, és elég sok mindenben hozzányúlt a vashoz, nem csak a szokásos bugfix volt.

Newly-added control of Auto ISO enables photographers to limit the maximum ISO speed to any point within the native ISO 400-6,400 range. Offering greater control over exposure, this will enable photographers to customise the maximum automatic ISO speed to suit their personal preferences, or to adjust parameters in different situations to meet specific creative goals.
Vissza az elejére
TAKIvill
Kő-tag

HozzászólásElküldve: 2013. Február 17. 19:07    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

p-ike írta:
TAKIvill írta:

Nem. A drágább géptől elvárom a kényelmesebb, szélesebb körű testreszabhatóságot.

Na ja, ez igaz.
Úgy tűnik a 7D felett már eljárt az idő, a 3,5 év manapság sok.
Vissza az elejére
p-ike
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2013. Február 17. 17:23    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

TAKIvill írta:

Vissza az elejére
kovesz
Friss tag

HozzászólásElküldve: 2013. Február 17. 16:47    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Megnyugtató, hogy nem én voltam béna. Ennek ellenére nem egy rossz gép volt, de arra amire nekem kell nem öt választanám, vagyis rossz megvilágítású, kevert fényű helyeken való fotózásra. De láttam vele készült nagyon jó felvételeket is. És igazából nem voltak rosszak a vele készült felvételeim se, de a k30-é sokkal jobbak voltak magas ison. Meg az ember egy kicsit többet vár a canon apsc-és csúcsgépétől. Legalábbis azt hiszem, hogy az még, de lehet, hogy tévedek.
Vissza az elejére
TAKIvill
Kő-tag

HozzászólásElküldve: 2013. Február 17. 14:26    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Most már megnéztem a többi C-t is
600D-ben, 1100D-ben, 60D-ben, 550D-ben is van autó ISO max. beállíthatóság (Felvétel menü 3.):
http://pixinfo.com/cikkek/canon_eos-600d.4
http://pixinfo.com/cikkek/canon_eos-1100d.4
http://pixinfo.com/cikkek/canon_eos-60d.4

A 2009. év utáni vázaknál van csak autó ISO max. beállíthatóság, 7D-nél, 500D-nél 5DmkII-nél még nincs.

Van viszont autó ISO tartomány és minimális záridő (mint Nikon D5100 ) beállíthatóság a 6D-nél és 5DmkIII-nál:
http://pixinfo.com/cikkek/canon_eos-6d.4
Vissza az elejére
TAKIvill
Kő-tag

HozzászólásElküldve: 2013. Február 17. 13:58    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

EZ ÉRDEKES!
Utána néztem! Teljesen igazad van, a 7D-ben nincs autó ISO választási lehetőség a menüben! (Gondolom külön gombra azért nem vitték ki.) Ez nagyon meglep, és nagyon érdekes! Innentől kezdve 7D már nem is kellene Smile – persze egyébként sem tudnék rá szánni ennyi pénzt Sad -, sőt ahogy nézem már kezd elmenni a kedvem az összes Canontól is!

Itt a 7D menürendszere, és messze nem tudja azt a beállíthatóságot az expóre vonatkozóan mint a Nikonnál a jóval alatta levő kategóriás gép, a D5100. (A fehéregyensúly beállíthatósága persze sokkal jobb a 7D-nél.)

Nézd a „felvétel menü”-t:
http://pixinfo.com/cikkek/canon_eos-7d.5
http://pixinfo.com/cikkek/nikon_d5100.4

Érdekes, a 650D-be már raktak autó ISO-t, csak kérdés ez mikor, és hogy működik:
„felvétel menü” –ben alulról a 3.:
http://pixinfo.com/cikkek/canon_eos-650d.4

Na ilyen különbségekre nem is gondoltam volna. Lehet tényleg jobb a Nikon a fotós gyakorlati használhatóság szempontjából a Canonnál?
Vissza az elejére
TAKIvill
Kő-tag

HozzászólásElküldve: 2013. Február 17. 12:54    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

TAKIvill írta:

Nem tudom a Canonnál ez ugyanígy van-e vagy máshogy. Kedves Canonosok legyetek kedvesek nyilatkozni, ott hogy működik ez az M ( meg az Av és Tv) mód, tudja e azt amit a Nikon?! (Tényleg érdekelne, mert ilyeneket az ember nem próbálgat 1-1 teszt alkalmával.)
Köszi.

kovesz írta:

Én a canon 7d-ről írtam. Lehet, hogy az újakban már benne van, azt is el tudom képzelni, hogy valahol a menüben van egy opció ahol ezt szabályozni lehetett volna, de én ilyet nem találtam. Most már engem is érdekelne, hogy én voltam-e béna, vagy tényleg nincs.

Lehet, h tévedek, de úgy gondolom márkán belül ilyen alapvetően fontos dolgokban nincs nagy eltérés, mindegyik típusnak kb. kell tudnia. Legfeljebb a legalsó belépő gépnél tudok e téren kisebb tudást elképzelni, a felső kategóriákban meg inkább funkció bővülést.
Szerintem ezt már 3,5 évvel ezelőtt (7D megjelenése) is tudniuk kellett a vázaknak.
Engem meg a 650D ilyen irányú beállíthatósága érdekelne.
Vissza az elejére
TAKIvill
Kő-tag

HozzászólásElküldve: 2013. Február 17. 12:41    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

p-ike írta:
Az ISO min-max érték megadása a Pentax hyper módjaival nélkülözhetetlen. Tegyük fel, hogy nem akarsz Manual módba váltani, váltakozva jó neked a Tv vagy az Av is, viszont feltétel, hogy a rekesz ne legyen majd kisebb, mint pl. F/4, a záridő meg mindig legyen 1/125 és 1/500 között. Pentaxon ezt úgy adod meg, hogy beállítasz egy ISO tartományt (pl 800-3200), aztán P módban állítod vagy a rekeszt, vagy a záridőt - amelyik épp fontosabb. A beállított min. ISO-val biztosítod, hogy a záridő nem lesz hosszabb, mint 1/125, HAv-nál, a max-al meg, hogy a rekesz sem lesz szűkebb, mint mittudomén.
Nálam ez evidens, a kollégák viszont ilyenkor át kell álljanak Manual módra.

Nem mindegy milyen gonb állásban éri el valaki ugyanazt?
Ha M, akkor M. M-ben kb. ugyanezt el lehet érni, igaz tartományt nem lehet megadni, de a végeredmény ugyanaz, és a gyorsaságot sem csökkenti szerintem.
Vissza az elejére
kovesz
Friss tag

HozzászólásElküldve: 2013. Február 17. 11:34    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

[/quote]

Nem tudom a Canonnál ez ugyanígy van-e vagy máshogy. Kedves Canonosok legyetek kedvesek nyilatkozni, ott hogy működik ez az M ( meg az Av és Tv) mód, tudja e azt amit a Nikon?! (Tényleg érdekelne, mert ilyeneket az ember nem próbálgat 1-1 teszt alkalmával.)
Köszi.[/quote]

Én a canon 7d-ről írtam. Lehet, hogy az újakban már benne van, azt is el tudom képzelni, hogy valahol a menüben van egy opció ahol ezt szabályozni lehetett volna, de én ilyet nem találtam. Most már engem is érdekelne, hogy én voltam-e béna, vagy tényleg nincs.
Vissza az elejére
p-ike
Törzstag

HozzászólásElküldve: 2013. Február 17. 9:53    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

Az ISO min-max érték megadása a Pentax hyper módjaival nélkülözhetetlen. Tegyük fel, hogy nem akarsz Manual módba váltani, váltakozva jó neked a Tv vagy az Av is, viszont feltétel, hogy a rekesz ne legyen majd kisebb, mint pl. F/4, a záridő meg mindig legyen 1/125 és 1/500 között. Pentaxon ezt úgy adod meg, hogy beállítasz egy ISO tartományt (pl 800-3200), aztán P módban állítod vagy a rekeszt, vagy a záridőt - amelyik épp fontosabb. A beállított min. ISO-val biztosítod, hogy a záridő nem lesz hosszabb, mint 1/125, HAv-nál, a max-al meg, hogy a rekesz sem lesz szűkebb, mint mittudomén.
Nálam ez evidens, a kollégák viszont ilyenkor át kell álljanak Manual módra.
Vissza az elejére
TAKIvill
Kő-tag

HozzászólásElküldve: 2013. Február 17. 3:16    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

kovesz írta:
Bocsánat, egy kicsit zavaros voltam. Rekesz prioritásban volt a gép és az időt növelte.
Az isonak az ilyen részletes paraméterezhetősége ebben a kategóriában úgy tudom, csak a pentaxnál van.
Azért lett volna jó hogy elkerüljem a 3200-as isot, mert ott már nagyon rossz volt a kép minősége. Amikor rázummoltam valamire a programautomatika próbálta a lehető legrövidebb záridőt adni, hogy ne mozduljon be a kép, és ez gyenge fényviszonyok mellet azt eredményezte, hogy sokszor 3200 as isot kaptam 1/125 zársebességel,de nekem igazából elég lett volna 1/60 is 1600-as isoval, mert a téma statikus volt /egy szavaló verseny/ és akár 1/40-el is ki tudtam volna exponálni főleg a canon köztudottan jó stabilizátorával. Pentaxnál ez nem lett volna probléma, mert le tudtam volna szabályozni, hogy csak 1600 ig menjen az automatika. Remélem most már érthetőbb. Az ember törekszik az adott körülmények között a lehető legalacsonyabb isora a jó képminőség miatt.

Na így már érthető.
Én a Nikonnál ilyen esetben (gyenge fényviszonyoknál) most már Manuálba teszem, az ISO-t autómatára állítom, míg a rekeszt meg az időt szabadon tudom állítani, az autómatika pedig hozzárendeli a helyes expóhoz szükséges legkisebb ISO értéket, és ezáltal a lehető legjobb képet lehet kihozni. Ez így, pont azt csinálja amit említesz. Ja, és az ISO max. értékét ( ameddig az autómatika fel mehet) előzetesen meg lehet adni, így teljesen testre szabható. ( Szerintem ilyen van a Canonban is.)

Köszi.
Vissza az elejére
kovesz
Friss tag

HozzászólásElküldve: 2013. Február 17. 2:25    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

[quote="TAKIvill"][quote="kovesz"]
TAKIvill írta:
kovesz írta:

?

A 800-1600 tartomány megadásnak mi értelme van, milyen esetben lehet ilyenre szükség?

Semmi. Csak mint példát írtam.
Vissza az elejére
kovesz
Friss tag

HozzászólásElküldve: 2013. Február 17. 2:02    Hozzászólás témája: Hozzászólás az előzmény idézésével

[quote="TAKIvill"]
kovesz írta:
TAKIvill írta:
kovesz írta:

kovesz írta:
Nekem leginkább az iso beállíthatósága hiányzott. .

Ezt kifejtenéd részletesebben, milyen ISO beállíthatóság hiányzik?

Amikor mondjuk AV-ben használtam csak két lehetőség volt. Vagy fixen megadtam iso értéket, vagy autó isot módot választottam ami 100-3200 isoig adta az adott helyzetnek való értéket. Sajnos nem lehetett megadni az auto iso értékeit, mint a pentaxnál Pl: 800-1600, v. 100-1250. Pedig szerettem volna csak 1600 ig használni,mert a 3200 nagyon csúnya volt. És a program automatikája ha kellet, hanem, mindig inkább az isot növelte, mint inkább az AV csökkentette volna. Végül az eredmény nem volt zavaró, mivel csak internetre ment kis méretben.

Értem. Ha tartományt nem is, de a max. ISO-t sem lehet megadni, mert ezt azért lehetővé szokták tenni?
Azt viszont nem értem miért nem előbb a rekeszt tágítja, majd azután növeli az ISO-t. Tv-ben nem így kellene működnie?
A 800-1600 tartomány megadásnak mi értelme van, milyen esetben lehet ilyenre szükség?

Bocsánat, egy kicsit zavaros voltam. Rekesz prioritásban volt a gép és az időt növelte.
Az isonak az ilyen részletes paraméterezhetősége ebben a kategóriában úgy tudom, csak a pentaxnál van.
Azért lett volna jó hogy elkerüljem a 3200-as isot, mert ott már nagyon rossz volt a kép minősége. Amikor rázummoltam valamire a programautomatika próbálta a lehető legrövidebb záridőt adni, hogy ne mozduljon be a kép, és ez gyenge fényviszonyok mellet azt eredményezte, hogy sokszor 3200 as isot kaptam 1/125 zársebességel,de nekem igazából elég lett volna 1/60 is 1600-as isoval, mert a téma statikus volt /egy szavaló verseny/ és akár 1/40-el is ki tudtam volna exponálni főleg a canon köztudottan jó stabilizátorával. Pentaxnál ez nem lett volna probléma, mert le tudtam volna szabályozni, hogy csak 1600 ig menjen az automatika. Remélem most már érthetőbb. Az ember törekszik az adott körülmények között a lehető legalacsonyabb isora a jó képminőség miatt.
Vissza az elejére
Hozzászólások megtekintése:   
Új téma nyitása   Hozzászólás a témához    Tartalomjegyzék -> Digitális cserélhető objektíves fényképezőgépek Időzóna: (GMT +2 óra)
Ugrás a köv. oldalra: 1, 2, 3, 4, 5  Következő
1 / 5 oldal

Ugrás:  
Nem készíthetsz új témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem módosíthatod a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat a fórumban.
Nem szavazhatsz ebben fórumban.