Az Olympus P-10-zel 10×15 vagy 9×13 cm-es fotók nyomtathatók úgy, hogy a papír szélén 1 mm-nyi fehér sáv sem marad, így nincs szükség utólagos vágásra. Egy kép 45 mp alatt készül el. A P-10 támogatja a PictBridge technológiát, melynek segítségével az ezzel kompatibilis fényképezőgépekkel számítógép nélkül lehetséges a fotók kinyomtatása. A nyomtatáshoz USB kábellel kell csatlakoztatni a nyomtatót számítógéphez, vagy PictBridge kompatibilis fényképezőgéphez.
A P-440-es több funkcióval rendelkezik. Több képméretet támogat, egészen 25×20 cm-es méretig. A legnagyobb méretben sem tart tovább egy kép kinyomtatása 75 mp-nél. Egy adott képről akár 50 nyomat is készíthető automatikusan, így többszörös nyomtatásra is remekül használható. A nyomtatást közvetlenül memóriakártyáról végezhetjük, alapkiépítésben xD kártyák fogadására alkalmas, de PCMCIA II-es adapter segítségével más formátumok is könnyen használhatók. A könnyű kezelhetőség érdekében erre a nyomtatóra 1,8″-os LCD-t helyeztek.
Az Olympus P-10-es ára 200 amerikai dollár, míg a P-440 500 dollár lesz.
Vincent Ledvina főképp animációk és time-lapse videók készítésében jeleskedik, legújabb ötpercesében az objektívek rekeszének, azaz a blende működését és hatásait magyarázza el.
Habár csak érintőlegesen,...
50 évvel ezelőtt, 1970-ben publikálta Willard Boyle és George E. Smith új találmányukat: a CCD-t. Azóta óriásit fejlődött a technika és tucatnyi helyen segítette már az emberiséget.
Avagy hogyan fotózz portrét f/1,4 fényerővel, stúdióban. A vakuknál ismert paraméter a minimális teljesítmény, amely rendszervakuknál általában 1/128 teljesítményt jelent, ám stúdióvakuk...
A kisfilmes kategória gépvázai könnyen hordozható, szinte korlátlanul és univerzálisan kiépíthető rendszerek alapjai, de méretükből és felépítésükből adódóan alkalmatlanok a precizitást igénylő, több száz megapixeles high-end fotózásra. Nem lehet például nagyfelbontású, minden arcon éles csoportképeket készíteni velük 50 emberről, de nem alkalmasak olyan igényes modellfotóhoz sem, ahol az egész alakos képen minden hajszál külön repül, minden szövet-textúra látszik, és még a modell lábai is meg vannak nyújtva. Vagyis a nagygépek képépítő, képkompozíciós lehetőségeit nem adják az alkotó fotós kezébe.