Kereken 1 órája szállt le a gépünk a kölni reptéren, s már itt is vagyunk, hogy a legfrissebb újdonságokról számoljunk be nektek… Az idő inkább alkalmas egy jó kis hegyi túrára, mintsem a pavilonok közötti barangolásra és sajtótájékoztatókon való ücsörgésre, de jelenleg ez jutott nekünk. Majd ha ráértek, azért egy kicsit sajnálhattok minket 🙂 (én személy szerint szívesebben másznám a hegyeket, vagy tekernék fel egy hegyi szerpentinen, de hát mindenkinek megvan a maga keresztje). Rögtön egy kis izgalommal kezdődött a mai napunk, hiszen Budapesten elfelejtettem az Olympus képeket feltenni a szerverre. Emiatt tapasztalhattátok, hogy a 11 órakor megjelent Olympus hír üresen pangott termékfotók nélkül. Szerencsére a taxisunk nagyon profi volt, így igazán gyorsan sikerült beérnünk és korrigálnunk a hibát. De amint megérkeztünk, újabb izgalommal kellett szembenéznünk: a Canon úgy tűnik a kiszivárgott információk miatt módosíthatta a bejelentés időpontját, mivel az anyagok 10 órakor már hivatalossá váltak. Szerencsére az előre elkészített híreinket csak élesítenünk kellett, így már olvashatjátok is őket. Még a magyar sajtóanyagokat belepaszírozom, aztán spurizok Panasonic sajtótájékoztatóra. Petur fejét jelenleg a Samsungosok tágítják, tapasztalatairól bizonyára beszámol majd. Kérünk Benneteket, segítsétek a munkánkat azzal, hogy ha bárhol bármi hibát találtok, arról e-mailben tájékoztassatok minket az ir (kukac) pixinfo.com címen. Köszönjük! A Photokina 2012 tudósításunkon Nikon D600 fényképezőgéppel és Nikkor 24-120mm f/4 VR objektívvel fogok fotózni.
NÉPSZERŰ CIKKEK
Egy újabb videó a hisztogramról
Mark Wallace egy szinte lerágott csontot vesz újra elő (mondhatnám, vesz újra szájába ;) ), de nem hiába.
Az ő bemutatója végre gyakorlati oldalról közelíti...
Így szimulálhatod az ND szűrő hatását (nem csak Photoshopban!)
Több expozíció átlagolásával ND szűrő hatását keltheted!
Élethűbb szemek 3 egyszerű lépésben
Glyn Dewis videójából megtanulhatjuk, hogyan kaphatunk élethűbb, rajzosabb szemeket portréinkon, mindössze néhány lépésben.
Összefoglalva a műveleteket, ezek a következők:
1. lépés: szemek kijelölése (ellipszis kijelölő eszköz,...
Műszaki gépek vs. tilt-shift objektívek
A kisfilmes kategória gépvázai könnyen hordozható, szinte korlátlanul és univerzálisan kiépíthető rendszerek alapjai, de méretükből és felépítésükből adódóan alkalmatlanok a precizitást igénylő, több száz megapixeles high-end fotózásra. Nem lehet például nagyfelbontású, minden arcon éles csoportképeket készíteni velük 50 emberről, de nem alkalmasak olyan igényes modellfotóhoz sem, ahol az egész alakos képen minden hajszál külön repül, minden szövet-textúra látszik, és még a modell lábai is meg vannak nyújtva. Vagyis a nagygépek képépítő, képkompozíciós lehetőségeit nem adják az alkotó fotós kezébe.
Egyes régi vintage objektívek radioaktív sugárzása tönkreteheti a képet?
Andrew Walker videójából megtudhatjuk, mi igaz abból, hogy a tórium-oxid bevonatos régi objektívek radióaktív sugárzása láthatóvá válik a fotón és tönkreteheti a képünket is.
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben