A fotozz.hu-n sokak által csak bogárseggmakróknak nevezett fotók lehetnek nagyon jók és lehetnek nagyon rosszak is. Érdekes sorozatra bukkantam a minap, mivel ezen képek között mind jó, mind az arcomra fintort csalogató képeket is találtam. Mi kell egy nagyon „sikeres” katicabogár képhez? – egy jó makróobjektív – jól lágyított fényű vaku – giccsvízszóró (aka. kézi virágpermetező) – no és persze katicabogár ami éppen csinál valamit. Hogy mit, azt mindenki saját képzeletére bízom. Túl sokat azért ne várjunk tőle 🙂 Nos tehát akkor a képek… Az első két képnél még azt mondtam szépen megoldott, színharmóniával is rendelkező fotók. Aztán néztem tovább. A harmadik kép kékje már erősen gyanús volt, itt már ráncoltam a szemöldököm. A negyedik kép műesője már kiverte a biztosítékot, „izé, ez egy kicsit gáz”, gondoltam. Az ötödik képpel semmi bajom 🙂 De a hatodik! A PS-elt mű víztükröződéssel. Valami borzalmas. Hetedik aranyos, bár a kompozíción talán még lehetne gondolkodni. Nyolcadik megint a művíztükörjével borzasztott el. Kilencediknél érdekes a zöldes aura. Tizedik aranyos. Tizenegyedik is tetszett. S végül a tizenkettediknél ismét belefutunk a művíztükörPScsodába. Vagy csak engem ráz ennyire a hideg az meglehetősen irreális PS munkától? Lehet egyébként jól is PS-elni egy katicabogár makrót. Erre a legutolsó, már a facebookon talált (köszi Xi :D) kép mutat remek példát. 😉 No, szóval a lényeg: sose essünk át a paci túlsó oldalára, még a giccsvíz elmegy, de azért mindennek van határa. Szerintem. Szerinted?
NÉPSZERŰ CIKKEK
Illés Anikó: Tekintet és narratívum előadás (videó)
A Budapest FotóFesztivál 2021 részeként online előadás-sorozatot indított a Capa Központ.
Alapfokon: Objektívek – Cserélhető objektívek
Eddig általánosságban beszéltünk az objektívekről, és főleg úgy tekintettünk rájuk, mint a fényképezőgéptől elválaszthatatlan részre. A komolyabb gépek azonban nincsenek az optikával egybeépítve, így azok levehetők és cserélhetők.
A makrófotózásról
A digitális fényképezőgépek elterjedése sok változást hozott a fotózás világában. Ilyen mindenki számára észlelhető változás, hogy a kompakt gépek többségével remek közeli, vagyis makró fotók készíthetők. A tükörreflexes fényképezőgépek optikáit azonban még mindig a régi trükkökkel kell rávenni a megfelelő nagyításra. Makró fotózásról szóló cikkünkben ezeket a trükköket igyekszünk bemutatni.
Vízalatti fotózás a gyakorlatban
Mindig elborzasztott, amikor megláttam egy női táska mennyi apró kis vackot tartalmaz, és milyen iszonyú "bőrönddel" képesek egyesek közlekedni a világban. Sőt, bevallom, sokszor kinevettem, amikor láthatóan évekkel ezelőtt elfeledett tárgyak is előkerültek a mélyéről. Ezek után belevágtam a vízalatti fotózásba. Ma már kevesebbet mosolygok a sok cuccon, én egy teljes bőröndöt képes vagyok megtölteni apró bizbaszokkal.
Ilyenkor menj kékórás városfotózásra!
Fotósok körében köztudomású, hogy az éjszakai városképek kevésbé lehetnek látványosak, mint azok, ahol az égbolt még egy kis kékséget mutat. A kékórás fotózást azonban...
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben