Amikor a Panasonic és az Olympus útjára indította a NégyHarmad és mikro NégyHarmados rendszert, a legnagyobb előnyének a nyíltságát láttuk. A nyílt rendszer ellenére nem igen akaródzik senkinek belépni, mindenki a maga kis pecsenyéjét sütögeti, így aztán nem igen van átjárhatóság a MILC rendszerek között. De talán most megtörni látszik a jég… m4/3, Nikon 1, Fujifilm XF, Canon EF-M, Pentax Q, Samsung NX, Sony E. Ilyen sokféle bajonettel létezik tükör nélküli cserélhető objektíves gép, ahelyett, hogy mindegyik a micro FourThirds rendszerét használná. Igaz, akkor nem lenne akkora verseny sem, ráadásul melyik gyártónak érné meg, hogy a saját objektívén kívül egy rahedli másikat is rá lehetne tekerni minőség és szolgáltatáscsökkenés nélkül az ő MILC vázára. Bizony, minden a pénz körül forog, ahogyan ez a JK esetében is így van. A Kodak nevet jelenleg tulajdonló JK Imaging úgy gondolta, ő is beszáll a MILC piacra, de vélhetően nincs annyi tőkéje, hogy saját rendszert fejlesszen, így a sokkal kézenfekvőbb m4/3-ba ugrik fejest. Így megússza a bajonett, az elektronika és még egy csomó fejlesztés drága költségét, ráadásul induláskor már jópár objektív elérhető lesz a Kodak név alatt megjelenő első MILC-re, amely a Kodak S1 nevet kapja majd (hangsúlyoznám, a Kodak gépekhez csupán annyi köze lesz ennek a masinának, hogy a JK által megvásárolt név fog rajta szerepelni). Hosszú távon is kifizetődő lehet ez a lépés a JK-nak, hiszen nem kell majd objektívet fejlesztenie, elegendő lesz csak 1-2 évente egy-egy új vázat piacra dobni az egyelőre még igencsak szűk, így lassú megtérülési idővel számoló piacra. A Kodak S1 mockup-ját már be is mutatták Pekingben, melyről a PCOnline kínai lap szerkesztői képet is készítettek. A gépről egyelőre pontos részletek nem állnak rendelkezésre, a bejelentés talán a harmadik negyedévben lehet esedékes.
NÉPSZERŰ CIKKEK
Így vásárolj fényképezőgépet
Akár ajándékba szánod karácsonyra, akár magadnak keresel egy jó gépet, fontos, hogy olyan modellt válassz, amely a kitűzött feladatokra a legalkalmasabb. Nem kell mindenáron tükörreflexes gép, de nem is mindenre elég egy zsebrevágható utazózoom. Cikkünkben bejárjuk a ma kapható gépek kategóriát és néhány tippet is adunk egy-egy kiemelkedő modellre.
Közgyűrűzés
Avagy hogyan növeld meg objektíved nagyítását anélkül, hogy plusz lencsetagot iktatnál az optikai rendszerbe. Egy kis elmélet után a gyakorlatát is bemutatjuk a közgyűrűk alkalmazásának.
Így turbózhatod fel a napsugarakat
Jimmy McIntyre videójából megtanulhatjuk, hogyan készíthetünk hatásos HDR fotót, felturbózott napsugarakkal. Aki ismeri Jimmy-t, tudja róla, hogy előszeretettel mutogatja saját Raya Pro...
Állvány vásárlási tanácsok: így válassz tripodot és állvány fejet!
Nem könnyű a fotósok élete, hiszen nem csak fényképezőgépet és objektívet kell körültekintően választani, de állványt se mindegy, hogy milyet vesz az ember.
Kezdőként általában...
Vizes témák fotózása stúdióvakuval, rendszervakuval és folyamatos fénnyel
Ha próbáltál már vízcsepp becsapódást, vagy izzólámpa búra törést fotózni, akkor tudod, hogy az igen rövid zársebesség mellett az igen rövid megvilágítási idővel is...
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben