Igen, ismét felröppentek a Canon EOS-7D Mark II pletykák, pontos specifikációk továbbra sincsenek, de érdekes lehetőségek annál inkább. A szabadalmi bejegyzésekkel foglalkozó japán Egami blogjában jelent meg a napokban egy post az 5 rétegű Canon szenzorról, amelyra a Northlight Rumors rögtön le is csapott, ugyanis állítólag a Canon EOS-7D Mark II-be forradalmi, vadonatúj képérzékelő kerülhet. De mi más, ha nem ez (álmodozzunk)? Az új képérzékelő BSI alapokon nyugszik, de igazi érdekessége, hogy külön-külön rétegek érzékelik az UV, kék, zöld, vörös és infravörös hullámhosszú fényeket, így (ahogyan a Foveon X3-nál) nincs szükség Bayer alapeszín-szűrőre, amely nagyobb részletgazdagságot enged. A külön UV és IR érzékelés emellett természetesebb bőrszín leképezést ígér. Nos, reméljük tényleg megtörténik a csoda és a Canon a nagyok közül elsőként mer szakítani a színszűrős szenzortechnológiával. Emellett egyébként egy nagy méretű, 1,03×-es nagyítású optikai keresőről is pletykálnak, mint az EOS-7D Mark II lehetséges újdonsága. De azt hiszem, az új szenzor mellett ez a fejlesztés igazából meglehetősen eltörpülne.
NÉPSZERŰ CIKKEK
Így pózoltasd a portréalanyaid! Tippek nagy fülre, görbe orra, magas homlokra…
Fotóztál már nagy homlokú modellt? Volt már gondod átlagosnál nagyobb, esetleg ferde orrú ügyfél fotózásánál? Nem tudod mi a jó megoldás? Ebből a videóból kiderül, mit kell tenned ilyen esetekben!
Miért fontos a tömörítetlen HDMI kimenet?
Ha azt mondjuk videofelvétel, nyilván mindenki legyint egyet, mondván ez már minden mai gépben benne van. Ha azt mondjuk 4k, akkor még sokan fel...
4:2:2, 4:2:0? Mik ezek? Azaz a szín-almintavételezés (color subsampling)
Mostanában egyre több fényképezőgép specifikációjában találkozunk ezekkel a bővös 4-es, 2-es és 0-ás számjegyekkel egy-egy kettősponttal elválasztva. De mit is jelentenek ezek a számok?
Cikkünkben ezt igyekszünk elmagyarázni.
A medián fotózási technika
Szűcs Mátyás egy érdekes technikáról írt nekünk cikket, amelyben bemutatja, hogy a Photoshop Smart Objects-einek egyik tulajdonságát hogyan hasznosíthatjuk olyan kompozit fotók készítésénél, amelynél...
Vízalatti fotózás a gyakorlatban
Mindig elborzasztott, amikor megláttam egy női táska mennyi apró kis vackot tartalmaz, és milyen iszonyú "bőrönddel" képesek egyesek közlekedni a világban. Sőt, bevallom, sokszor kinevettem, amikor láthatóan évekkel ezelőtt elfeledett tárgyak is előkerültek a mélyéről. Ezek után belevágtam a vízalatti fotózásba. Ma már kevesebbet mosolygok a sok cuccon, én egy teljes bőröndöt képes vagyok megtölteni apró bizbaszokkal.
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben