Corey Balazowich ohioi fotósnak tele lett a bugyra a képlopásokkal. Lépett! A legrosszabb dolog, amit egy fotós tehet, ha más munkáját ellopva azt sajátjaként állítja be. Ezzel nem csak a fotó eredeti készítőjét károsítja meg (szerzői jog), de valójában a saját klienseit is becsapja. Az ohioi Corey Balazowich megelégelte a képlopkodásokat és új website-ot hozott létre Stop Stealing Photos néven, ahol a más képeivel dicsekvőkre húzza rá a vizes lepedőt. Oldalán havi bontásban találhatók meg olyan fotósok weblapjai, ahol lopott képek szerepelnek. A képek eredetije is megtekinthető, bizonyítandó a lopás tényét. Olyan is előfordult, hogy a csaló fotós a forrás képről egyszerűen leretusálta a szerző vízjelét és saját magáét tette a helyére. Sajnos ezek a lopások ritkán derülnek ki, viszont egyértelműen annak a következménye, hogy az internetről igen könnyen menthetők le képek. A flash tartalmú galériák ugyan megnehezítik a képek ellopását, de a printscreen ott is tökéletesen működik. A vízjelezés bár adhat némi védelmet, de aki Photoshopban egy kicsit gyakorlott a retusálás terén, annak nem lehet probléma egy-két vízjel eltávolítása és egy jó fotóért talán még meg is éri (neki). Persze van az a vízjel, aminek senki sem akar neki esni, ilyen pl. a kép teljes felületén átlósan futó ismétlődő, áttetsző szöveg (tényleg láttam már ilyet!): Ez viszont valóban már elég rosszul fest, tehát érdemes megtalálni azt az aranyközéputat, ami megfelelő lehet számunkra. Ez azonban már egyéni preferenciák kérdése. Mindenesetre néha érdemes a saját képeinkre rákeresni a Google segítségével, bár előtte az sem árt, ha felkészülnünk arra, hogy mit teszünk majd akkor, ha tényleg találkozunk saját képünkkel egy olyan helyen, ahová mi biztosan nem töltöttük fel. Frissítés (2015. szeptember 14.): Más célból készült ugyan, de segítség lehet az illetéktelenül felhasznált képek megkereséséhez a http://www.whoishostingthis.com/resources/stop-image-theft/ címen elérhető leírás és a honlap szolgáltatása.
NÉPSZERŰ CIKKEK
Alapfokon: Érzékelők I.
A digitális fényképezőgépek rohamos elterjedésével szükségessé válik, hogy a témával most ismerkedőknek is lehetőségük legyen kisebb vagy nagyobb mértékben betekintést szerezni a digitális fényképezőgépek működésébe. Cikksorozatunk az érdeklődő kezdőknek készült.
1,5 percben a fényképezés mérföldköveiről
A barcelonai Portero Delantero egyszerű, de annál látványosabb animációt készített az 1900-as évektől napjainkig megjelent legfontosabb fényképezőgépekről. A kisfilmben nyomon követhetjük a gépek fejlődését...
Portrévilágítás három vakuval
Így készíthetsz fehér papír háttérrel, mindössze három vakuval színes hátterű portrét. Amire szükséged lesz: - három vaku (célszerűen stúdióvaku, de rendszervakuval is...
Fotós kvíz – teszteld a tudásod!
Szereted a kihívásokat? Kíváncsi vagy, mennyire vagy naprakész a fotós technikai tudásodban? Ez a rövid teszt segít feltérképezni, hol bővítheted még a tudásod!
4:2:2, 4:2:0? Mik ezek? Azaz a szín-almintavételezés (color subsampling)
Mostanában egyre több fényképezőgép specifikációjában találkozunk ezekkel a bővös 4-es, 2-es és 0-ás számjegyekkel egy-egy kettősponttal elválasztva. De mit is jelentenek ezek a számok?
Cikkünkben ezt igyekszünk elmagyarázni.
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben