Az Olympus többnyire nem épít látványos standot a CES-en, az újságírókat és az üzleti vendégeket egy külön kis központban fogadják. Itt lehetett idén is megnézni, sőt kézbe venni az újdonságokat, de európai és japán összekötők hiányában egy kicsit korlátozottak voltak a lehetőségeim. A 300 mm-es M.Zuiko Digital ED objektív fejlesztését még két évvel ezelőtt a jokohamai CP+-on jelentette be az Olympus. A PRO szériába sorolt fix gyújtótávolságú, f/4 fényerejű objektív természetesen a Mikro Négyharmados rendszerhez készült, így a filmes objektívek közül a 600 mm-esekkel ad azonos látószöget. Ahhoz már hozzászokhattunk, hogy a Micro FourThirds rendszer objektívei még jó fényerő mellett is kicsik, mégis meglepő egy ilyen optikát kézben tartani, illetve még meglepőbb belenézni. Ahogy azt egy profi objektívtől elvárhatjuk, az építési minőség kiváló, masszív, kellemes hatást kelt. 1,3 kg-os tömege az Olympus szerint nagyjából harmada a hasonló látószöget adó full frames objektíveknek. Nem kimondottan makró objektív, mégis élesre áll már a szenzor síkjától számítva 1,4 m-re lévő témára is. Ha a téma jól meghatározható távolságban van, akkor az élességállítás gyorsítása céljából az objektív oldalán egy három állásos tolókapcsolóval 1,4 és 4 méter, illetve 4 méter és végtelen közé lehet limitálni az automatikus élességállítás tartományát. Középső állásban természetesen a teljes tartományban dolgozik. Az objektívre került még egy stabilizátor kapcsoló, illetve egy programozható funkció gomb is. Az automatikus és a manuális élességállítás között a masszív élességállító gyűrű előre illetve hátra csúsztatásával lehet váltani. Az objektív végén lévő tubus napellenzőként előre kihúzható. Az objektívbe mozgásérzékelőt és képstabilizáló lencsetagot is építettek. Ezek a le- és felfelé billentést, illetve a jobbra és balra mozdulást tudják korrigálni, de a rendszer hatékonyan működik együtt az Olympus E-M1 és az E-M5 II modellek szenzormozgatásos stabilizátorával. A két rendszer együtt akár hat fényértéknyi stabilizálást is jelenthet. Az objektívre természetesen került állványtalp is, ami szükség esetén lehúzható, így nincs útban akkor sem, ha a képstabilizátort dolgoztatva kézből szeretnénk fotózni. Persze komoly tesztekre nem volt lehetőség a cég vendégszobájában, de érzésre olyan objektívnek tűnik, amire megérte két évet várni. Viszont a várakozásnak még nincs vége, mert az óriási előrendelési állomány miatt, még akár hat hónap is eltelhet, mire a most megrendelt 300 mm-es M.Zuiko Digital optikák a vevőkhöz, illetve a boltokba kerülnek. A szobában természetesen ott sorakoztak a fényképezőgépek, köztük a szintén most bejelentett Olympus TOUGH TG-870 is, ami nagyobb felbontású kijelzőjével és gyorsabb, precízebb GPS moduljával kínál többet elődjénél. Ez a ütés- és vízálló fényképezőgép valamikor tavasszal kerül a boltokba.
NÉPSZERŰ CIKKEK
Stúdióvakuk, fényformálók I.
Két részes sorozatunkban azok számára szeretnénk egy kis betekintést nyújtani a világítástechnika sűrű erdejébe, akik többet szeretnének foglalkozni a megvilágítással és nem érzik elegendőnek a hagyományos külső vakuk által elért eredményt. Első részünkben néhány termékkel ismerkedünk meg.
Így alakult ki a kedvenc fotós oldalad, a Pixinfo
A Content Rumble legfrissebb podcastjának vendége volt Antalóczy Tibor, a Pixinfo főszerkesztője, akivel nem csak a lap kialakulásáról, de a jelenlegi trendekről is beszélgetett Csapó Gábor, Szabó Viktor és Szanyi Roland.
Az UV és a divatfotózás
Különleges fényhatásokat érhetünk el, ha UV fényben világító eszközöket, festéket, sminket, vagy italt használunk divatfotózásaink során. Erről láthatunk egy gyors összefoglalót a lenti videóban....
Hatékony és egyszerű segédeszköz a komponálás megkönnyítésére
Történt már veled olyan, hogy egy fix méretű vagy oldalarányú fotót kellett volna készíts (pl. osztályképet 18×13 cm-ben), de nem vetted figyelembe a végső...
Négy remek ételfotózás tipp 5 percben
Mágikus hamburger, tűz és jég, robbanó zöldségek és lila eső. Ez mind egy-egy ételfotózási trükk, amik részleteit is megnézheted!
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben