Az okostelefonok legnagyobb hátránya a kompakt fényképezőgépekkel szemben, hogy optikájuk fix gyújtótávolságú, magyarul nem lehet velük zoomolni (csak digitálisan; az pedig nem ugyanaz). Sokan nekifutottak már, hogy megoldják ezt a problémát, de telefon szempontból is jó megoldást még nem láttunk. Eddig. Az Asus Zenfone Zoom nevű okostelefonjába ugyanis egy olyan 3×-os zoom objektív került, ami szinte észrevétlen tud maradni mind a külső szemlélő, mind pedig a telefont használó előtt. A telefon tényleg csak egy picit vastagabb, mint a mai csúcstelefonok, elegáns megjelenése pedig még ezt a minimális méretbeli eltérést is jól palástolja. A telefonra dedikált exponáló gomb és zoom kontroll gombok kerültek, így tényleg teljes értékű kompakt fényképezőgépként is használható. A Zenfone Zoom optikája periszkóp felépítésű, ami régen népszerű volt az ultrakompakt kategóriában. A frontlencse mögött egy prizma töri meg a beeső fényt, ami ezután nem a hátlapra merőlegesen, hanem azzal párhuzamosan folytatja útját a készülékben. Így bőven van hely a változtatható nagyítást biztosító lencsetagok mozgatására. Mivel a szenzor a hátlappal párhuzamosan került a telefonba, előtte egy prizma ismét megtöri a fény útját. A képminőséget Hoya lencsetagok biztosítják, és az Asus képviselője szerint nincs akadálya annak, hogy a jövőben sokkal nagyobb zoomos modellek is készüljenek. A zoomolás lehetősége mellett értékes funkció a Zenfone Zoomban az optikai képstabilizátor is, ami ma még a csúcskészülékekben is ritkaságszámba megy. A telefont egy 64 bites, 4 magos Intel Atom processzor hajtja, míg a rendszer és az alkalmazások 4 GB-nyi memórián osztozhatnak.
NÉPSZERŰ CIKKEK
Heti Fortepan – 19.: Üss, zsötem, bosszúálló, anya
Manapság lassan az számít különcnek, aki megőrzi bőre tisztaságát és nem tetováltat legalább egy nonfiguratív grafikát a testére, de a szocializmusban igazi különc az volt, aki akármilyen kezdetleges módszerrel, de rávarrta/rávarratta a testére a mondanivalóját, ha mást nem, hát azt, hogy "ÜSS".
Tanulj fotózni androidos készülékkel
A Camera51 segít a helyes kompozíció kiválasztásában.
Minden, amit a LUT-ról és LOG-ról kezdőként tudnod kell
Profi videográfusok számára a LUT és a LOG olyan, mint séf számára a wok és a fakanál. Nélkülük nem sokra mennének.
De mik ezek a...
Melyik az ideális szenzorméret?
Középformátum? Full-frame? APS-C? Mikro NégyHarmad?
Tűz a víz alá! – Víz alatti fotózás fortélyai
Manapság már nem csodálkozunk azon, hogy a mobiltelefonnal is tudunk fényképet készíteni. Szinte mindenkinél van egy gép, és meglehetősen ajánlott eszköz autósoknak (kátyú, vagy éppen koccanás esetén).
A technológia oda jutott, hogy lassan nincs olyan búvárhajó vagy bázis, ahol a felszerelés mosására szolgáló édesvízes dézsa mellett ne lenne egy másik a fényképezőgépeknek.
Mert mostanra elérhető áron vehetünk gépet és tokot. Az esetek többségében persze ez nem világversenyekre készülő fotókat jelent, inkább arra, hogy megmutassuk vízalatti élményeinket másoknak.
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben