Exkluzív: Új Nikon Coolpix fényképezőgépek (teszt)

Irházy Róbert (Birdie) - 2011. február 9. 06:00 (Fényképezőgépek (exkluzív))
A Nikon Magyarország jóvoltából módunk nyílt a ma bejelentett fényképezőgépek előzetes rövid próbájára, így a sajtóközlemények és a hírek szárazabb adatai mellett bővebb kiegészítéssel is szolgálhatunk. A közel tíz új modellt idő hiányában komolyabb nyúzópróbának nem vethettük alá, de az ígéretesebb darabokat biztosan közelebbről is megvizsgáljuk majd. Addig is, fogyasszák bátran exkluzív bemutatónkat.

Bevezető

Ha január, akkor CES. Ha CES, akkor bejelentés dömping. Ha február, akkor viszont CP+. Ha CP+, akkor szintén sok új modell várható. Jöttek is csőstül az új termékek, s a Nikon sem maradt ki a sorból.
Igaz, erre valamilyen szinten számítani is lehetett, hiszen a Nikon januárban csak a Coolpix S8100-at jelentette be. Jóllehet, biztosan sokan vártak új tükörreflexes modellekre (pl. a D300s utódjára, vagy egy új fullframe szenzoros DSLR-re), nekik azonban csalódniuk kellett, ahogy egyébként a Canon full-frame frissítésre váróknak is.

A Nikon kompakt szériájában azonban azok számára is akad érdekes fényképezőgép, akik már rendelkeznek valamiféle tükörreflexes masinával, s olyan kiegészítő típust keresnek, amely átlag feletti képességekkel, kis tömeggel rendelkezik.
De ne szaladjunk ennyire előre, csak szépen lassan, apró lépésekben.

Cikkünkben tehát a ma bejelentett Coolpix modelleket mutatjuk be, lehetőség szerint csak a lényegre koncentrálva.
A termékek előzetes kipróbálását a Nikon Kft. tette lehetővé. Köszönjük!

További ajánlatok: