Nem is tűrte sokáig maga körül a zümmögő drónt, jól felöklelte. Aztán a tulajt is megpróbálta…
A drónok, quadcopterek, távirányítású repülő alkalmatosságok a XXI. század talán legnépszerűbb játékszerei. Azon túl, hogy remek dolog velük röpködni és a komolyabbak még fotózásra és videózásra is használhatók, használatuk jogi kérdései is egyre komplikáltabbak, erről épp a múlt héten jelent meg nálunk Völgyi Attila értekezése (ha kihagytad volna, itt elolvashatod). Azért tehát, mert van egy drónunk, még nem tehetünk meg bármit. Nem repülhetünk a szomszéd telke fölé hogy meglessük éppen mit csinál az asszonyka, nem engedhetjük csak úgy el zárt területen, hogy érdekes videófelvételt csináljunk az Országház belsejéről, de ugyanúgy jogokat sérthet, ha állatokat zavarunk meg vele. Bár az állatokra más jogok vonatkoznak. Ők általában nem a törvénytől várják a megoldást. Ha gondjuk van, megoldják maguk. Így történt ez a Ramroként elhíresült kossal is, aki kiállt a jogaiért. Először befejelte a drónt egy közeli bokorba, majd a megérkező mentőcsapatot (értsd: a drón tulajdonosa) egy kicsit megkergette. Persze lehet, hogy a tulajtól csak egy elismerő simogatást várt…
Ha érdekel a videózás, vagy csak szeretnéd érteni a V-Log, HLG, TimeCode, vagy az anamorfikus objektívek lényegét, akkor a Panasonicnál ehhez találsz egy remek oktató oldalt.
Mindig elborzasztott, amikor megláttam egy női táska mennyi apró kis vackot tartalmaz, és milyen iszonyú "bőrönddel" képesek egyesek közlekedni a világban. Sőt, bevallom, sokszor kinevettem, amikor láthatóan évekkel ezelőtt elfeledett tárgyak is előkerültek a mélyéről. Ezek után belevágtam a vízalatti fotózásba. Ma már kevesebbet mosolygok a sok cuccon, én egy teljes bőröndöt képes vagyok megtölteni apró bizbaszokkal.
Jasmine Star profi esküvőfotós három tippet oszt meg, amely segíthet a kezdő fotósoknak jobb és romantikusabb képek készítésében. Az esküvőipar - ha...