Áprilisban közel 40%-os emelkedés mutatkozott a DSLR eladásokban. Örüljünk, vagy ne igyunk előre a medve bőrére? Sokan és sokszor leírták már, hogy egyre zsugorodik a DSLR piac. A 2012-es csúcs év után meredeken esnek az eladások, és néhányan már a szegmens halálát jósolják, ami a mostani szemszögből azért még enyhe túlzásnak tűnik. A CIPA legutolsó (április havi) mérése alapján az előző havihoz képest elég komoly felfutást (+38%) produkáltak a tükrös fényképezőgépek, a gond csak az, hogy az utóbbi évek hasonló időszakában mindig így tesznek. A fent látható összesítés alapján az év utolsó negyede jelenti a mélypontot, a tavaszi időszakban pedig az eladások növekedése tapasztalható. Örömre csak a bevétel tekintetében van oka a gyártóknak, ami 2,1%-kal magasabb az előző havinál, a darabszám viszont így is csökkent világszerte a korábbi eladásokat tekintve. Az adatokból az tűnik ki, hogy darabszám vonatkozásában Amerikában és Ázsia Japánon kívüli részein sikerült emelkedést (+2,8 és +5,3%) elérni az előző év hasonló időszakához képest. Európának (-20,7%), Japánnak (-18,2%) és a világ más területeinek nincs szüksége annyi DSLR-re, mint korábban. Ezeken a területeken egyébként a MILC-ek is visszaesnek, Japánban például mindenkinél nagyobb mértékben (78,7% a korábbi év hasonló időszakához képest), ami azért fontos, mert minden ötödik MILC itt talál gazdára. Egyedül az amerikaiak veszik, mint a cukrot. Darabra a rendszerkompaktok 23%-os felfutást produkáltak áprilisban, de ha a teljes idei évet vesszük, akkor MILC-ekből is 8,4%-kal kevesebb fogyott ebben az évben, míg a DSLR piac az év első felében 6,6%-kal zsugorodott. Bevétel tekintetében még nagyobb a különbség. 2015-ben eddig 1,8%-os bevételcsökkenést produkáltak a DSLR-ek, és 9%-ost a MILC-ek. A rendszerkompaktok eladása darabszám tekintetében harmada a tükrös piacnak, a belőlük befolyó bevétel azonban csak közel negyede annak.
NÉPSZERŰ CIKKEK
Fotóművész leszek: FIAP és PSA fokozatokról nagyvonalakban
A fotópályázatok többsége nyílt kiírású, így ebből a szempontból akár egy újdonsült tehetségnek is lehet jó napja és szép eredményeket érhet el a hazai vagy nemzetközi megmérettetéseken. „Gipsz Jakab, többszörös díjnyertes fotós”, a titulus jól mutat majd portfóliónkban, vagy a névjegyünkön, de mi a helyzet ha ennél többet szeretnénk és a „Gipsz Jakab fotóművész” címre, netán valami nemzetközileg is jegyzett elismerésre vágyunk?
Zajos (nagy érzékenységű) képek élesítése
A facebookon csak MarkP-ként magát megnevező angol glamour fotós oktatóvideót készített a nagy érzékenységgel és/vagy zajos képek utólagos élesítésének egy módjáról. A Photoshopban...
Így szimulálhatod az ND szűrő hatását (nem csak Photoshopban!)
Több expozíció átlagolásával ND szűrő hatását keltheted!
Felfrissítő: vaku kiegészítők
Rengeteg vaku kiegészítőről írtunk már a Pixinfón, úgyhogy itt az idő pár rövid mondatban áttekintenünk őket. A fényképezőgépünkhöz csatlakoztatható kisvaku -...
Value Angle: marketing bullshit, vagy valóban számít?
A Fujifilm még februárban tartotta meg idei X Summit rendezvényét Dubaiban, ahol a főszerepet a középformátumú GFX rendszer kapta.
A több, mint egy órás előadáson...
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben