Antti Karppinen retusőr YouTube csatornájára feltöltött videójában mutatja meg, hogyan lehet a nedves kollódiumos eljárással készült képekhez hasonlót kreálni Photoshop használatával.
A XIX. században használt, üveglapra felvitt kollódiumon alapuló eljárást érdekes és egyedi megjelenési formája miatt napjainkban is alkalmazzák, kifejezetten művészi célokra (lásd pl. Varga Tamás csodálatos online kiállítását). A digitális fotózás korában persze nem meglepő, hogy ezt is szeretnék sokan utánozni, ami persze körülbelül annyira nehéz, mint a film finom szemcsézettségét. Kicsit hasonlíthat rá, de nem lesz meg ugyanaz a hangulat.
Azért Antti Karppinen szép munkát végzett, így tőle érdemes eltanulni a módszert.
Az alapkép:
A végeredmény:
A műveletet pedig az alábbi videóban tekinthetjük meg:
Eric Kim blogjában elemezte, mennyire nehéz, vagy könnyű a városi, vagy utcai fotózás (esetleg szóba jöhet még a szociofotózás említése is, bár az eredeti...
Az ausztrál Digital Camera Warehouse egy összefoglaló videóval köszönti a 30 éves Canon EOS rendszert.
Kisfilmjükben végigtekinthetjük az elmúltnyócév ( ;) ), akarom mondani az...
A retusálás alapja a bőrhibák eltüntetése, amelyre a Photoshop több eszközt is kínál.
Az alábbi videóban a retusálás alapfogásait ismerhetjük meg, amely...
Arról bizonyára már sokan hallottak, hogy egyes fényképezőgépekben van lehetőség torzítás korrekciót bekapcsolni, de azt talán kevesen tudják, hogy bizonyos objektívek használatakor ez nem...
Egy készülő cikkünk kapcsán derült fény arra, hogy nálunk még nem jelent meg cikk a vakuszinkron idő okáról, illetve az emiatt szükséges nagy sebességű vakuszinkronról. Bár a fórumunkban már kiveséztük a témát, azt elég nehéz megtalálni, így szükségesnek éreztük, hogy egy könnyebben fellelhető cikkben is összefoglaljuk a tudnivalókat. Írásunkból a kezdők is megérthetik az okokat, a következményeket és az összefüggéseket.