A Foolography az egyik kedvenc fotós kiállítóm. Két fiatal német mérnök rendíthetetlenül járja a fotós vásárokat, hogy a Nikon gépekhez tervezett GPS megoldásukat népszerűsítsék. Az ötlettel először 2009-ben jelentek meg ugyanitt, akkor a PMA megnyitása előtti Sneak Peek rendezvényen találkoztam a szerkezet kitalálójával. Az alap gondolat az, hogy Nikon (és az akkori tervek szerint Canon) méregdrága GPS koordinátákat rögzítő eszköze leváltható egy hagyományos, filléres Bluetooth GPS vevőre, ha a fotós a Foolography Bluetooth adatkapcsolatot biztosító eszközét használja. A kütyü alig volt nagyobb két kockacukornál és szinte észrevétlenül megbújt a vázon lévő távkioldó csatlakozóba dugva. A szerkezet méretét azóta a felére csökkentették, de a Canonos megoldással azóta sem jutottak előrébb. A Nikonos portfóliót azóta kibővítették egy vezeték nélküli vonalkódolvasós megoldással is, aminek legújabb, amerikai piachoz igazított verzióját hozták most a PMA@CES kiállításra. A szerkezet nagy mennyiségű termék vagy bármi más egyedi azonosító vonalkóddal megjelölhető téma fotózásánál lehet hasznos. A kép elkészítése előtt le kell olvasni a kódot, amit a fényképezőgép távkioldó csatlakozójába dugott Foolography eszköz beír a fájl megjegyzés mezőjébe. A legfrissebb változás pont ez a megjegyzés mező, mert eddig ezt a kódot máshova írta az EXIF fájlba az eszköz, ami mint kiderült Amerikában valami más adattal ütközik. A rendszer működését a standon egy Fuji FinePix S5 Pro-val demonstrálták. A Pixinfo.com idei PMA tudósításának támogatója a Lenspen.
NÉPSZERŰ CIKKEK
Arcformálás egyszerűen
Elképesztően könnyű a Photoshop felturbózott Liquify eszközével az arc jellemzőinek módosítása: nagyobbá, kisebbé tehetők a szemek, mosoly varázsolható az arcra, de az orrok formája is módosítható pillanatok alatt.
Te is használod a hisztogramot? És egészen biztos vagy benne, hogy JÓL használod?
A hisztogram ma már sok-sok fényképezőgép alap szolgáltatásai között is megtalálható, így nem csak a profik, de a haladó amatőr, vagy akár a hobbifotósok...
Alapfokon: Analóg-digitális átalakítók
Az érzékelők analóg jelét az A/D átalakítóknak kell digitálissá alakítani. Cikkünkből kiderül, milyen fontos tulajdonságokat határoz meg az A/D átalakító.
Alapfokon: Amikor a fehér nem fehér
Digitális fényképezőgéppel előfordulhat, hogy a fotózott fehér hullámok kékes, sárgás színűek lesznek. Ennek oka és javításának módszere olvasható jelen cikkünkben.
Stúdióvakuk, fényformálók II.
Rövid sorozatunk második felében az előző részben bemutatott stúdióeszközök közül válogattunk össze jónéhányat, hogy a legnyilvánvalóbb módon, példafotókkal illusztrálva mutassuk be működésüket.
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben