Párszor már mi is írtunk az eljövendő belépőszintű, azaz kisebb tudású, de mégis fullframe szenzoros gépek eljöveteléről, melyeket a Nikontól és a Canontól egyaránt várhatjuk. Most a Canon feltételezett modelljéről szivárgott ki néhány adat. Igaz-e, vagy sem, azt nem tudhatjuk, de a canonrumors.com 2-es besorolást adott az információnak, amely nem tutibiztost, de azért elég nagy valószínűséget jelent. Modellnévről még szó nem is esett, így mi is maradunk pusztán a műszaki paramétereknél:
- 22 Mpixeles szenzor (több, mint elég)
- 19 AF pont (teljesen jó)
- 4 kép/mp sorozat (kicsit light-os, de belépőszint, tehát elfogadható)
- ISO100-51200 (teljesen jó)
- 3″ LCD (feltételezhetően VGA felbontás, de nyilván nem kihajtható, de a felső kategóriás fullframe gépeknél sem terjed még az LCD kihajthatósága)
- kisebb, mint az 5D Mark II (ha a markolat fogása nem bánja, tőlem… )
- feltételezhetően alumínium-polikarbonát-üvegszál váz (hasonlóan az EOS-60D-hez)
- 2000 dolláros kezdő ár (amely áron biztosan nem lehet majd eladni, hiszen az 5D Mark II jelenleg 2080 dollár)
- új, nem L szériás kitobjektívvel
- kompatibilis a fullframe STM objektívekkel (egyelőre csak az EF 40mm f/2.8 tartozik ide)
Nos, a specifikációk egész jók, már csak az áron kellene faragni, hogy egyáltalán gondolkozni érdemes legyen, hogy ez a gép, vagy az 5D Mark II. Saját privát véleményem szerint legalább 10%-kal kellene olcsóbbnak lenni az 5D Mark II-nél, hogy egyáltalán gondolkozóba essünk, ez pedig nagyjából 1800 dolláros árat jelentene. Persze teljesen más lesz a helyzet, ha az új, belépő fullframe mellett csak az EOS-5D Mark III marad piacon, a Mark II-t pedig kivezeti a gyártó. Így ugyanolyan áron adhatja az új, olcsóbban előállítható termékét, mint a Mark II-t.