Végéhez értünk a Pentax K-30 tesztelésének, hamarosan részletes bemutató cikkünkkel is jelentkezünk, de addig is, már lehet csemegézni a tesztfotók között. Egy kicsit rohamtempóban, nyaralás előtt készültek el a Pentax K-30 tesztfotói. Természetesen ennek ellenére törekedtem az összehasonlíthatóságra, így bejártam a szokásos teszthelyszíneket és elkészítettem a már megszokott (talán kissé unalmas) tesztképeket. A géphez az smc Pentax DA 18-55mm f/3,5-5,6 WR kitobjektívet, valamint a smC Pentax DA 40mm f/2,8 pancake objektívet kaptuk. Érdekességképpen készítettem azonos témáról közelítőleg ugyanolyan képkivágással egy-egy képet a két objektívvel (10-es és 11-es képek), mely utóbbin jól látható a kitobjektív sarkainak képminőség problémája. A virágos-méhes kép az 55 mm-es tele állás nyitott blendés lágyságát mutatja be. A tesztfotóink a Pentax K-30 adatlapjáról, vagy a lenti linkről érhetők el. A fényképek elnevezésében jelöltük a fizikai gyújtótávolságot, az érzékenységet és a rekeszértéket. A fájlok EXIF adatokat is tartalmaznak és minden tekintetben módosítatlanok (kivéve a veszteségmentes elforgatást). A RAW-ból Lightroom 4.1-gyel konvertált képek fájlneveinek végén a RAW-LR szócska szerepel. Ezeket a fotókat alapbeállításokkal, de közepes kontraszttal konvertáltuk JPEG formátumúra. Pentax K-30 tesztfotók.
NÉPSZERŰ CIKKEK
Így működnek a CMOS képérzékelő szenzorok (videó)
IMSAI Guy vidójában magyarázza el, miért kell három tranzisztor egyetlen fotodióda mellé és egyáltalán, hogyan is működik a CMOS szenzor.
Ennyire rázza be a gépet csak egy redőnyzár!
A DSLR-ek elterjedésével egyre több gyártó tette lehetővé az exponálás előtti előzetes tükörfelcsapást, azaz az MLU-t (Mirror Lock-up). Tették mindezt azért, mert az első...
Ilyenkor menj kékórás városfotózásra!
Fotósok körében köztudomású, hogy az éjszakai városképek kevésbé lehetnek látványosak, mint azok, ahol az égbolt még egy kis kékséget mutat. A kékórás fotózást azonban...
Állványokról álmodom – enciklopédia kezdő állványvásárlóknak
Egy jó fotóállványról ábrándozol, de nem tudod melyik, mire jó? Mit jelentenek asokszor ködös szakkifejezések? Íme, állvány enciklopédiánk kezdőknek.
A fényképezőgépem fel fog menni bármelyik...
Hogyan válasszunk monitort?
Nem csak fényképezőgépeknél, de monitorok kiválasztásánál is gondban lehetünk, ha nem tudjuk pontosan, mire érdemes figyelni és mi alapján válasszunk. Cikkünkben a monitorok fotósok számára legfontosabb tulajdonságaival ismertetjük meg az Olvasókat, s olyan gyakorlati jellegű ötleteket adunk, amely segít a szükséges monitor kiválasztásában.
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben