Érdekesnek ígérkezett a Canon képviseletében érkezett Lató Péter bemutatója, hiszen a fényképezőgép gyártó múlt hónapban jelentett be egy tök új DSLR kategóriát. Hát persze, hogy az EOS-6D-ről van szó, mely a cég legolcsóbb, legkisebb, belépő fullframe-es készüléke. A gép szinte minden szituációban megállja helyét, hiszen szuper felbontást kínál a fullframe adta szűk mélységélességgel. Ismét előkerült a megapixel harc, amibe a Canon úgy tűnik nem akar mélyen belemászni. A 6D adta 20 megapixelt még bármely gyári objektívvel jól kihasználhatjuk. Előkerült az ISO102400 érzékenység problémája, mely valóban zajos, de extrém helyzetekben azért jól jön, mindehhez (a szűréshez persze) a profi szériában is használt Digic 5+ feldolgozórendszer segédkezik. A 6D egy teljesen új AF rendszert kapott, aminek 11 pontját sokan kevésnek tartották (még a Canon képviseletben is), ez a rendszer azonban a legsötétebb viszonyok között, gyakorlatilag holdfényben is képes élességet állítani (-3 Fé), amit semmilyen más készülék a piacon. Ezt a rendszert a technológia mai állása szerint csak 11 ponttal volt képes megalkotni a cég. A GPS és Wi-Fi lehetőség is előkerült, mely nem csak lehetőség, mint a többi DSLR-ükben, hanem beépített opció, súlyos tíz és százezrektől megkímélve a tulajdonosát. Mellesleg azt is megtudtam, hogy ez a jelenlegi legkisebb cserélhető obis fullframe.
NÉPSZERŰ CIKKEK
Alapfokon: Érzékelők VI.
Előző alkalommal a Fujifilm SuperCCD-jét mutattuk be. Most azonban egy nagyságrenddel jelentősebb előnyökkel rendelkező különleges érzékelőről lesz szó.
Fotóművész leszek: FIAP és PSA fokozatokról nagyvonalakban
A fotópályázatok többsége nyílt kiírású, így ebből a szempontból akár egy újdonsült tehetségnek is lehet jó napja és szép eredményeket érhet el a hazai vagy nemzetközi megmérettetéseken. „Gipsz Jakab, többszörös díjnyertes fotós”, a titulus jól mutat majd portfóliónkban, vagy a névjegyünkön, de mi a helyzet ha ennél többet szeretnénk és a „Gipsz Jakab fotóművész” címre, netán valami nemzetközileg is jegyzett elismerésre vágyunk?
Mi az a CRI és miért is jó ez nekünk?
A CRI, azaz a Color Rendering Index nem annyira új keletű, mint gondolnánk. A szín visszaadási indexként fordítható paraméter manapság főként a LED-es fényforrásoknál...
Kicsi a lakás? Így is tárolhatod az objektívjeid!
Michael Andrew az alábbi videóban mutatja be, hogyan tárolja ő az objektívjeit. Ehhez csupán egy olcsó, ajtóra akasztható, átlátszó cipőtartót használ.
A megoldás előnye, hogy...
Ismerkedés az ernyőkkel
Ha fotóztál már stúdióban, biztosan tudod, hogy ernyőből nem csak egy, hanem többféle is létezik, s mindegyik egy kicsit más megvilágítást ad. Ha nem...
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben