Világosítanál a képed egy részén és ehhez a Lightroom módosító ecsetét használod, de nem lesz szép az eredmény? Imitt-amott kihagy pixeleket? A hiba oka és megoldása sokkal egyszerűbb, mint gondolnád!
Bevallom őszintén, a Lightroom hajnalán én is belefutottam már ebbe a hibába, de azt gondoltam, én vagyok a béna és pedig ez egyértelmű és egyszerű. De mint Scott Kelby-nek írt panaszos levelekből kiderül, nem csak én voltam béna, más is belefuthat ebbe a problémába. Így viszont kicsit más a helyzet, azaz inkább a szoftver kezelőfelülete és annak nem egyértelmű értelmezése okozhatja azt a bizonyos problémát. Az ok pedig nem más, mint az ún. Auto Mask. Ezt ugyanis csak akkor érdemes használni, ha olyan területen akarunk módosítást végrehajtani, amely homogén háttér előtt jól elkülönül attól. Ez esetben segítség az Auto Mask, hiszen csak arra az objektumra lesz érvénye, amelyen az ecsetelést elkezdtük. Ha viszont a módosítást pl. füvön, vagy térkövön, esetleg más textúrált képrészleten végezzük, az eredmény az Auto Mask mellett siralmas lehet. A probléma bemutatása és annak megoldása Scott Kelby videójában tekinthető meg:
A műterem a mosókonyhában volt, a (sztár)manökenek saját magukat sminkelték és Photoshop híján fénykép csak arról születhetett, ami ténylegesen összerakva, legyártva ott állt a kamera előtt. Az idén nyolcvan éves Tóth József Füles mesél a Fortepanra felkerült korabeli reklámfotóiról, amelyekkel szinte új műfajt teremtett.
Két részes videó az optikák kifejlődésétől az objektívek tulajdonságáig, külön elemezve a fotós és mozis objektíveket, érintve az anamorf és parfokális lencséket. ...
Ha jó fotós, ezen belül is jó esküvőfotós szeretnél lenni, fontos, hogy belásd: nem szabad ragaszkodni az ódivatú megoldásokhoz. Ha nyitott vagy és kreatív,...