Világosítanál a képed egy részén és ehhez a Lightroom módosító ecsetét használod, de nem lesz szép az eredmény? Imitt-amott kihagy pixeleket? A hiba oka és megoldása sokkal egyszerűbb, mint gondolnád!
Bevallom őszintén, a Lightroom hajnalán én is belefutottam már ebbe a hibába, de azt gondoltam, én vagyok a béna és pedig ez egyértelmű és egyszerű. De mint Scott Kelby-nek írt panaszos levelekből kiderül, nem csak én voltam béna, más is belefuthat ebbe a problémába. Így viszont kicsit más a helyzet, azaz inkább a szoftver kezelőfelülete és annak nem egyértelmű értelmezése okozhatja azt a bizonyos problémát. Az ok pedig nem más, mint az ún. Auto Mask. Ezt ugyanis csak akkor érdemes használni, ha olyan területen akarunk módosítást végrehajtani, amely homogén háttér előtt jól elkülönül attól. Ez esetben segítség az Auto Mask, hiszen csak arra az objektumra lesz érvénye, amelyen az ecsetelést elkezdtük. Ha viszont a módosítást pl. füvön, vagy térkövön, esetleg más textúrált képrészleten végezzük, az eredmény az Auto Mask mellett siralmas lehet. A probléma bemutatása és annak megoldása Scott Kelby videójában tekinthető meg:
Kezdő fotósként elég a fényképezőgéppel és az objektívvel kapcsolatos szakkifejezéseket bebiflázni, ha viszont különálló vaku vásárlására adja a fejét az ember, új fogalmakkal szembesül. A külső kisvakuk legfontosabb jellemzőit igyekeztünk összeszedni.
Nem mind arany, ami fénylik - tartja a közmondás, amely igaz a fotópályázatokra is. Bejegyzésünkben igyekszünk körbejárni a lehetséges pályázat típusokat. Ha...
Ki ne emlékezne Robert Aldrich háborús klasszikusára, a Piszkos tizenkettő című filmre? Egy tucat mindenre elszánt bűnöző hajt végre kényes, kemény harci feladatot, hogy a film végére megfogyatkozva bár, de dicsőségben nyerjék el az áhított szabadságukat.
Hasonló cél vezérelt minket is, amikor összeszedtük a digitális utómunkában ismert tizenkét "legelszántabb" interpolációs algoritmust, hogy izzasztó missziónak alávetve őket, megküzdjenek a dicsőségért.