A digitális fényképezőgépek terjedésével egyidőben folyamatosan nő az igény a digitális úton készült képek jó minőségű nyomtatására. Az otthoni használatra tervezett fotórealisztikus nyomtatók ára a látványos minőségi javulás mellett is folyamatosan csökken, de ezek az eljárások még mindig messze nem produkálnak valódi fényképpel összehasonlítható eredményt. Szerencsére ma már Magyarországon is több olyan fotólabor van, ahol felkészültek a digitális fényképek fogadására és kidolgozására. Az egyik legújabb ilyen labor a közelmúltban állt munkába a Mamut üzletközpontban lévő Fuji Fotó Centrumban.
A számítógéppel vezérelt minilaboroknak négy fajtája terjedt el, ezek közül három Magyarországon is megtalálható. A Vetített Katódsugárcsöves eljárás lényege, hogy a képet egy a TV-kben lévő katódsugárcsőhöz hasonló eszköz egy lencsén keresztül vetíti a papírtekercsre. A technológia kisméretű képeknél használható igazán, mert nagyításnál a kép lágyabb, egyes esetekben elmosódottabb lehet. A Száloptikás Katódsugárcsöves eljárást egyedül a Sienna cég alkalmazza. Lényege, hogy a képet nem lencsékkel nagyítják hanem a kép papírra juttatásához üvegszálat használnak. Így a katódsugárcső közelebb kerülhet a papírhoz. A LEDes eljárást a Kodak fejlesztette ki. A dióda egy dobban forog a dob belső falán lévő fotópapírhoz közel és így világítja le a képet a papírra. A technológiával akár 50 x 84 cm-es képek is nagyíthatók. A legjobb minőséget produkáló Lézeres eljárás egyszere 3 színű lézersugarat vetít mozgó és forgó tükrökön keresztül a papírra. Ezt az eljárást használja a Cymbolic Sciences, a Durst, a Gretag és a Fuji is.
A Mamutban lévő üzletben ennek megfelelően lézeres eljárással készítik a képeket. A minilabor nem csak a digitális fényképezőgéppel készült képeket, hanem a hagyományos filmeket is ezzel az eljárással nagyítja, azzal a különbséggel, hogy ebben az esetben szükség van egy nagyfelbontású szkennelésre is. A digitális formátumban lévő képek hálózaton keresztül jutnak el a minilaborba, amely pillanatok alatt elkészíti a képet, akár 25 x 38 cm-es nagyításban is. A használt technológia miatt az így készült képek nemhogy rosszabb, de sokkal jobb minőségűek mint hagyományos társaik. A filmről készült képek élénkebbek és élesebbek, a digitális felvételeket pedig minőség alapján nem lehet megkülönböztetni az ‘analóg’ társaiktól.
Persze vannak olyan esetek, mikor nem feltétlen fotóra van szükségünk. Plakátok, jelentések házidolgozatok készítésekor nem biztos, hogy szerencsés (és kifizetődő) ha beragasztunk egy fényképet a kinyomtatott oldalra. Az ilyen szöveget és képet vegyesen tartalmazó oldalak otthoni nyomtatására fejlesztették ki a tintasugaras nyomtatókat, illetve a nagyobb sorozatok jóminőségű nyomtatásához a színes lézernyomtatókat. Ilyen nyomtatók dolgoznak a Copy General 6 budapesti és 2 vidéki üzletében. Fotók nyomtatására ugyan nem ezek a legalkalmasabbak nyomtatók, de felbontásuk (600 dpi) lehetővé teszi kép és szöveg együttes nyomtatását. A képet alkotó pontok mérete meglepően apró és a keverésük is nagyon jó, így felbontásbeli problémák nem is igen vannak.
A képeknél egyedül a színek okoztak gondot. Néhány képen (elsősorban a bőrszínnél) az átmenetek őgy néztek ki, mintha sokkal kevesebb színből lettek volna. Más témáknál ez nem jelentkezett, de a színek ott sem voltak tökéletesek. A szolgáltatás kiválóan használható viszonylag kis példányszámú színes kiadványok nyomtatására, vagy olyankor, ha nagyon gyorsan viszonylag olcsón van szükségünk egy-egy nyomatra.