PMA 2002: Az őrület elkezdődött

0

Kodak


Kodak DX4900
Kodak DX4900
A DX3900 alapjaira épült 4 megapixeles digitális fényképezőgép. A gép kívülről minimális változáson ment keresztül: megváltozott a színe és a műanyag lencsevédő lap helyére egy fémből készült darab került. Nem változott az optika sem, így a gyújtótávolság 35 és 70 mm-es végértékek között állítható. Természetesen továbbra is használható a tavaly bemutatott EasyShare rendszer, amiben egy dokkoló állomáson keresztül lehet a fényképezőgépet a számítógéphez kötni.

Az EasyShare rendszer hűen viszi tovább a Kodak száz éves szlogenjét: You push the button, we do the rest (Ön megnyomja a gombot, a többit mi csináljuk). Úgy tűnik az EasyShare rendszerben tényleg nem kell mást csinálni. A dokkoló Kodak DX4900állomás a képek számítógépre való áttöltése alatt adapterként, sőt töltőként is funkcionál. A mellékelt szoftverek segítségével az áttöltött képek pillanatok alatt elküldhetők vagy kinyomtathatók. A fényképezőgépet és a számítógépet természetesen a dokkoló állomás nélkül is össze lehet kötni egy egyszerű USB kábellel.

A fényképezőgépről bővebb adatok az adatlapon találhatók.
Adatlap: Kodak DX4900

JPEG kiegészítés a professzionális gépekhez
A Kodak Professional olyan kiterjesztett JPEG formátumról jelentetett meg dajtóközleményt, amely a RAW fájlok minőségét és feldolgozhatóságát ígéri JPEG formátumban. A bejelentés szerint az ERI JPEG a képadatokon túl tartalmazza majd a dinamikus tartományt és a szín gamutot is. A professzionális Kodak fényképezőgépekkel és hátfalakkal készült képek minden JPEG kompatibilis programmal megnyithatók lesznek, de a megfelelő programmal további lehetőségek is megnyilnak. A jövőben a következő fényképezőgépek támogatják majd az új formátumot (firmware frissítéssel): DCS Pro Back Plus, DCS Pro Back 645, DCS 760 és DCS 720x.

Nagy sebességű hőszublimációs nyomtató
A nagyformátumú hőszublimációs nyomtatók egyik úttörője ismét egy nagy lépést tett előre, hogy a hőszublimációs technológia ne maradjon alul az egyre csak fejlődő vetélytársak (tintasugaras, kémiai, stb.) mellett. Az ML-500 névre keresztelt digitális fotónyomtató 20×25 cm-es nyomatokat készít a hagyományosnak mondható száraz festékes eljárással. A szerkezet óránként 270 db ilyen nyomat készítésére képes, egy kép költsége pedig 1 dollár. A sajtóközlemény szerint ez fele az eddig megszokott áraknak, azonban a hagyományos kémiai eljáráshoz viszonyítva még mindig elég magas. Persze a technológiának vannak olyan előnyei is, amit a hagyományos technikánál nem élvezhetünk. Ilyen például az, hogy a gép nem dolgozik folyadékokkal, vegyszerekkel, így bárhol beállítható és nem termel külön feldolgozandó minősített veszélyes hulladékot. A gép ára meglehetősen borsos: 19.995 dollár.