A kimondottan az EOS-300D-hez tervezett objektív módosított EF-S bajonettel készül. Az optika által vetített kép kisebb, mint a Leica filmkocka mérete, így ez az objektív a filmes fényképezőgépekkel nem használható. Ez az objektív az EOS-300D-n a hagyományos gépek 29-88 mm-es zoomtartományát fedi le. Mivel az érzékelő mérete jelentősen csökkent, a kisebb tükörnek köszönhetően az objektív leghátsó eleme közelebb kerülhet a CMOS lapkához. Az EF-S elnevezésben az S jelölés a ‘short back focus’, vagyis rövid hátsó élességállítás technikára utal. Ennek köszönhetően az ilyen nagy látószögű objektívek tömegét és előállítási költségét is jelentősen sikerült csökkenteni, miközben a képminőség az EF sorozat többi tagjánál megszokott kiváló szintű marad. A lencsék speciális bevonata jelentősen csökkenti a csillogást és a színszórást, ami a digitális fényképezőgépeken sokkal észrevehetőbb, mint filmes társaiknál. Az objektív élességállítási mechanizmusát az EOS-300D-hez igazították, hogy a lehető leghalkabban és a leggyorsabban működhessen. Az objektívtől 28 cm-re lévő téma minden gyújtótávolságnál élesre állítható. Az új objektívhez új kiegészítők is készültek. Az EF-S bajonett miatt a korábbi EF12 és EF25 jelzésű közgyűrűk is megújultak. Az új EF12 II és EF25 II makró fotózást segítő közgyűrűk a mind az EF, mind pedig az EF-S objektívekkel használhatók.
NÉPSZERŰ CIKKEK
Így forgatnak a képszerkesztő programok
Az teljesen nyilvánvaló, hogy a digitális képfeldolgozás igen komoly matematikára épül. Azt azonban nem is gondolnánk, hogy egy egyszerű forgatás is milyen komplex számításokat...
Stúdióvakuk, fényformálók II.
Rövid sorozatunk második felében az előző részben bemutatott stúdióeszközök közül válogattunk össze jónéhányat, hogy a legnyilvánvalóbb módon, példafotókkal illusztrálva mutassuk be működésüket.
Ez történt a fotótechnika iparban közel 15 év alatt
Sikertörténetnek indult a digitális éra, aztán csúnya recesszió lett belőle.
Alapfokon: Érzékelők III.
Ismerkedjünk meg a képérzékelők felépítésével és működésével.
Heti Fortepan – 15.: Kitalálja, hol járunk?
Helyszín felismerő/kereső játék a Fortepan válogatott képeivel.
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben