A Fujifilm FinePix A210-ben 1/2,7″ tokozott méretű CCD dolgozik, mely 3,34 millió pixelt tartalmaz. Az effektív 3,14 Mpixelből a kvázi szabványos 2048×1536 pixeles képek hozhatók létre. Ez akár 18×13 cm-es kiváló minőségű papírképek előállítására is elegendő képpontot tartalmaz. A CCD-t egy 3x-os átfogású, F3,0-F4,8 kezdő fényerejű optika szolgálja ki. A 36 mm-nek megfelelő nagylátószögnél ez a fényerő az átlagostól kissé elmarad, de ez nem számottevő. Sajnos a Fujifilm nem vette át az A310-nél (a kompakt kategóriában) bevezetett nagyobb érzékenységeket, az A210 tovább örökölte az elődők fix ISO100 érzékenységét, amely bizonyos esetekben hátrányos lehet (gyenge megvilágításnál, nagy zársebesség elérésekor). A fényképezőgép mindössze két AA-méretű elemről, vagy akkumulátorról működik. Gyári adatok szerint két AA akkuval 300 fotó készíthető, ami igen jól hangzik, igaz, ezt kikapcsolt LCD mellett kell érteni. A gép ára és megjelenési dátuma egyelőre ismeretlen. Figyelembe véve, hogy a FinePix F700-as már több hónapos késés után sem kapható, elképzelhető, hogy az A210-es csak ősszel kerül forgalomba. (frissítve: 05.27. 13:10) A Fujifilm Japán weboldalán lévő információ szerint a FinePix A210-et Japánban június 22-én dobják piacra, 35.000 jen áron (kb. 250 euro). A fényképezőgép részletes műszaki adatai az adatlapok között található, illetev a lenti linkre kattintva tekinthető meg.
Teljesen kezdőknek készült az 33 részből álló, 7,5 órányi videóanyag, amely az Adobe Photoshop legalapvetőbb tulajdonságait és használatát igyekszik megtanítani a nézőknek.
A grafikus kezelői...
Steve Perry videója a fényelhajlásról.
Ha nem csak gombot szeretnél nyomkodni, hanem érdekel a fotózás fizikája is és a lehető legtöbbet szeretnéd kihozni a...
A Content Rumble legfrissebb podcastjának vendége volt Antalóczy Tibor, a Pixinfo főszerkesztője, akivel nem csak a lap kialakulásáról, de a jelenlegi trendekről is beszélgetett Csapó Gábor, Szabó Viktor és Szanyi Roland.
Ha érdekel a videózás, vagy csak szeretnéd érteni a V-Log, HLG, TimeCode, vagy az anamorfikus objektívek lényegét, akkor a Panasonicnál ehhez találsz egy remek oktató oldalt.