A Panasonic DMC-FZ20 és DMC-FZ3 hasonló paraméterű gépek. Az FZ3 kissé kevesebb szolgáltatást nyújt, felbontása is kisebb, így ára is jóval alacsonyabb lesz. Míg az 5 Mpixeles FZ20 600 dollárért, a 3 Mpixeles FZ3 400 dollárért kerül piacra az USA-ban.
A Leica DC Vario Elmarit optika a teljes 12x-es zoomtartományban F2,8 fényerővel rendelkezik. Ez különösen kiváló érték, ehhez hasonlót nem is igen találni az FZ sorozaton kívül. Az FZ3 1/3,2″-os CCD-jével ez az optika 35-420 mm-nek, az FZ20 1/2,5″-os CCD-jével 36-432 mm-nek megfelelő fókusztávolságot biztosít. A CCD-k különbözősége nem csak a felbontás és látószög értékeiben jelentkezik, hanem a sorozat sebessége/hossza esetén is. Az FZ3-mal 4 vagy 2 kép/mp sebességet használhatunk 13 standard, vagy 7 fine képig, míg az FZ20 esetén a sorozat sebessége 3 vagy 2 kép/mp, 7 standard illetve 4 fine képig. Ezen kívül lehetőség van végtelenített sorozat készítésére is, ilyen esetben a gép menet közben írja ki a kártyára a felvételeket, ezáltal biztosítva a folyamatosságot. Természetesen ekkor a sorozat sebessége már a kártyától és a képfájlok méretétől függ.
Természetesen mindkét fényképezőgép támogatja a kézi beállítási lehetőségeket, így megadható az érzékenység, a rekeszérték, a zársebesség (8-1/2000 mp), a fehér-egyensúly (4 előre beállított, kézi beszabályozás, illetve finomhangolás). Az FZ20 ezen felül biztosítja a kép paramétereinek módosítását (kontraszt, élesítés, színtelítettség, zajszűrés), illetve lehetőséget nyújt kézi élességállításra is. A drágább FZ20 2″-os, míg az olcsóbb FZ3 1,5″-os LCD-t kapott.
A két gépről pontos információk az adatlapjainkon találhatók.
|
|
Sajtóközlemény:
Az új optikai képstabilizátor és képfeldolgozó LSI kiváló képminőséget biztosít a kompakt és csúcsmodelleknél egyaránt
Oszaka, Japán – A legszélesebb körben Panasonic márkanevű termékeiről ismert Matsushita Electric Industrial Co., Ltd. a mai napon bemutatta négy új LUMIX digitális fényképezőgépét: a DMC-FX7, DMC-FX2, DMC-FZ3 és DMC-FZ20 modelleket. Az új modellek mindegyike a továbbfejlesztett Venus áramkörös LSI II-vel, a szintén új fejlesztésű MEGA O.I.S. (optikai képstabilizátor), végtelenített sorozatfelvétel funkcióval és Leica DC Vario-Elmarit objektívvel kerülnek forgalomba. A Panasonic augusztus 27-én tervezi az új modellek forgalmazásának kezdetét Japánban és az Egyesült Államokban. Európában szeptember hónap folyamán jelennek meg az újdonságok.
A DMC-FX5 és DMC-FX1 utódaiként megjelenő 5.0-megapixel felbontású DMC-FX7 és a 4.0-megapixeles DMC-FX2 a piac első olyan kompakt modelljei, amelyek MEGA O.I.S. képstabilizátorral, 3x optikai zoommal (ami egy 35 mm-es filmes gépnél megfelel egy 35 mm-105 mm objektívnek) és nagyméretű LCD kijelzővel (2.5″ az FX7-hez és 2.0″ az FX2-höz) vannak felszerelve. Az LCD kijelző „Power LCD” üzemmódban is üzemeltethető, ami 40%-al megnöveli a panel fényerejét, így erős külső fénynél is jól látható marad. Mindezek a szolgáltatások és technikai fejlesztések elférnek a parányi – 94.1 mm x 50 mm x 24.2 mm – vázban, ami 33%-os méretcsökkenést jelent az előző modellekhez képest.
Ahogy a digitális fényképezőgépek egyre kisebbekké válnak, úgy válik egyre fontosabbá a kézremegés okozta képtorzulások kiszűrésének megoldása. A MEGA O.I.S. képes a kéz remegését hatékonyan kiegyenlíteni. Ezt a hatékonyságot egy Giroszenzor teszi lehetővé, amely a legapróbb rezgést is érzékeli és jelet küld egy lineáris motoregységnek, amely elvégzi az objektív lencsetagjainak szükségszerű beállításait. Az új modelleknél ez a kiegyenlítő rendszer az új Venus áramkörös LSI II-be van integrálva, így a kézremegés észlelése és korrekciója még gyorsabban történik. Ez a gyorsaság a fényképezőgép használójának élesebb és tisztább felvételekben mutatkozik meg. Az új MEGA O.I.S. lehetővé teszi a telefotók és éjszakai felvételek készítését állvány nélkül is.
A Panasonic megnövelte a gyors képfeldolgozást végző Venus áramkörös LSI teljesítményét, amely így még gyorsabbá vált és a kapott képek még élethűebbek lettek. A Venus áramkörös LSI II több mint 10%-al jobb vízszintes és függőleges képfelbontást biztosít, csökkenti a sötétebb tónusú részletek képzaját, valamint tökéletesebb színképzést tesz lehetővé a 12 színtengely egymástól független beállíthatóságával. A megnövelt teljesítményű, többfunkciós képfeldolgozó áramkörnek köszönhetően a fényképezőgépek reakcióideje is tovább csökkent, így ma már a Panasonic modellek büszkélkedhetnek a legrövidebb késleltetési idővel (az autofókusz beállításához szükséges időt leszámítva.) – kb. 0,006mp (FX2) / 0,008mp (FX7) – valamint a két egymást követő expozíció közötti legkisebb időigénnyel: kb. 0,3mp (FX2) / 0,4mp (FX7). A szintén új Végtelenített Sorozatfelvétel funkcióval pedig csak az SD memóriakártya kapacitása korlátozza a sorozat mennyiségét.
A LUMIX DMC-FZ3 12x optikai zoomja (ami egy 35 mm-es filmes gépnél megfelel egy 35 mm-420 mm objektívnek) kiváló, F2.8 fényerővel rendelkezik az egész zoom tartományban. Ez a modell még a távoli tárgyakat is kivételes tisztasággal és részletességgel képes megörökíteni. A méltán világhírű Leica cég kiváló Leica DC Vario-Elmarit objektívvel szerelt LUMIX digitális fényképezőgépek a filmes gépekkel megegyező színárnyalást és színhatást képesek elérni. A 3.1-megapixel felbontású DMX-FZ3 csupán 290g-ot nyom, ami 10%-al kevesebb mint az előző modell tömege.
A Panasonic a profi felhasználókra is gondolt. Az 5.0-megapixel képfelbontásra képes LUMIX DMC-FZ20 12x optikai zoomja F2.8 fényerővel bír, valamint többféle manuális beállítás – így az állítógyűrűvel szabályozható fókusz, illetve a külön-külön beállítható blendeérték és expozíciós idő – is megvalósítható. A manuális expozíciós beállítások lehetővé teszik, hogy az alkotói eszköztár bővítéseként szándékosan túl- vagy alulexponált képeket készíthessünk – épp úgy, mint egy filmes géppel.
Mindegyik új modell rendelkezik beépített USB porttal és SD memóriakártya-nyílással, így sokféle SD kártyás csatlakozási lehetőség nyílik meg előttünk: PC-k, TV készülékek, DVD felvevők, hogy néhányat említsünk.
Az új termékekkel kapcsolatban Mr. Mamoru Yoshida, a Panasonic AVC Networks Company cég DSC üzleti & fejlesztési központ igazgatója elmondta: „Ezekbe az új modellekbe saját fejlesztéseink legjavát – például a MEGA O.I.S. és a Venus áramkörös LSI II – éppúgy beépítettük mint a Leica Camera cég fejlett optikai technológiáját. Az eredményül kapott rendkívüli minőség – ami a kompakt és csúcsmodell LUMIX gépeket egyaránt jellemzi – izgalommal vegyes várakozással tölt el bennünket. A sokféle igény kielégítésére tett erőfeszítéseink eredményeképp úgy gondoljuk, hogy képesek leszünk a digitális fényképezőgépek iránti vásárlói érdeklődés fenntartására, vagy további növelésére is.”
A vállalat becslése szerint 2004-ben a japán piac igénye 1 millióval 9,5 millió darabra bővül, és 2005-ben várhatóan túllépi a 10 millió darabot.