Két kép a feltételezett Fujifilm MILC-ről. Az omuser kínai fórum és a mirrorlessrumors.com oldalakon jelentek meg az alábbi képek, melyek a Fujifilm eljövendő tükör nélküli cserélhető objektíves fényképezőgépét mutatják. Legalábbis ezt mondják róluk. A képekből sok minden nem derül ki, első körben talán az látszik biztosnak, hogy az X100-hoz hasonló dizájnt követhet a Fujifilm, ami igazából nem meglepő. Hasonlóan nem meglepő, hogy az X100 nagy sikerű hibrid keresője is felkerül a gépre. Bár az első kép erősen CG gyanús (számítógéppel generált), a második igen valósnak tűnik, ráadásul itt maga a bajonett is látszik. A méreteket nem ismerjük, így nehéz megbecsülni a látszó szenzorméretet, de ha MiLC-ekben gondolkozunk, feltételezhetjük a kis gépméretet, ebből adódóan viszont már az is biztosnak látszik, hogy nem fullframe szenzoros lesz az új gép, ahogy azt néhány pletyka próbálta belénksulykolni (ami akár lehet tévedés is, hiszen korábban arról volt szó, hogy a Fujifilm 35 mm-es fullframe szenzorhoz hasonló képminőséget ígért, ezt érthették félre, s gondolhatták, hogy fullframe szenzoros masina lesz). Ha jobban megnézzük, akkor az is gyanússá válhat, hogy még csak nem is APS-C szenzorméret, hanem annál kisebbről lehet szó, talán négyharmad (ami megint csak nem lenne nagyon meglepő, hiszen anno a Fujifilm is belépett a FourThirds rendszerbe, csak végül nem jelent meg semmivel). A kérdésekre persze az idő fog választ adni, remélhetőleg nem túl soká.
NÉPSZERŰ CIKKEK
Gyakorlat: Képérzékelők tisztítása
Aki cserélhető objektíves digitális fényképezőgépet használ, többnyire szembe találja magát a képérzékelőre tapadó por problémájával. Bár néhány gyártó már próbálkozik automatizálni a szenzorok tisztítását, a probléma még nagyon sok ember számára fennáll. Adott tehát a kérdés: hogyan érdemes szenzort tisztítani?
3D fotózás nem 3D képes fényképezőgéppel
Nem újkeletű témáról van szó, mégis most érdemes újra elővenni, hiszen egyre több gép támogat 3D módokat, de nem mindenkinek van rá lehetősége, hogy ilyen gépet válasszon, pedig van már fotópályázat is ezekre a képekre. Azonban azoknak sem kell lemondani a sztereoszkópikus fotózásról, akik nem rendelkeznek 3D géppel, hiszen egy ingyenes és egyszerű program, plusz némi gyakorlat segítségével remek térhatású fotókat készíthetnek.
Ételfotózás 1×1
Ingyen juthatunk hozzá a PhotoShelter jóvoltából a 29 oldalnyi hasznos információval szolgáló, ételfotózás alapjaival foglalkozó online kiadványhoz. A legfontosabb alapoktól a profi...
Egyetlen képen a rekesz, a zársebesség és az érzékenység hatása
Nyomtatható formában is elérhető, kezdők számára ideális!
Aki még csak most ismerkedik a fotózással, talán még nincs teljesen tisztában azzal, hogy mit okoz...
Buktassuk le a filmeket
Ha beülünk egy moziba, vagy este a tévé elé, biztosan nem az lesz a célunk, hogy hibákat, vagy árulkodó jeleket keressünk a filmekben. Pedig...
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben