Népszerű fizikaóránk következik Öveges doki és a Mátrix-trilógia nyomdokain. Aki megirigyelte a Mátrixban elhíresült bullet time videóeffektet (tudod, az a megfagyott lövedék a levegőben), házi körülmények közt is csinálhat hasonlót, igaz Keanu Reeves helyett be kell érnie a csobogó vízzel. Pár hete már bejárta a webet pár videó a mozdulatlanná dermedt vízsugárról, most viszont egy részletes leírást is kaptunk, hogy kell reprodukálni. Aki nincs képben, annak egy kis videó: Szóval! A legmacerásabb hozzávaló egy Canon EOS-5D Mark II, úgyhogy akinek van kéznél, máris örülhet. (Azért más, hasonló képességű, videós DSLR-ekkel is kipróbálnám). – Töltsünk meg vízzel egy vödröt, tegyük kb. 1,5 méter magasra és vezessünk ki belőle egy vékony műanyagcsövet. – Kb, 120 cm magasan helyezzünk el egy hangszórót – Vezessük el a hangszóró előtt a műanyagcsövet úgy, hogy az azon lecsorgó víz egy padlóra tett vödörben landoljon. – A csövet szigszalagozzuk a hangszóró membránjához. – Játszunk le 24 Hz-es szinuszjelet hangkeltő eszközünkkel. Ehhez nem árt mondjuk egy változtatható frekvenciájú hanggenerátor – ilyen biztos van minden háztartásban 🙂 – A fényképezőgép videó beállításaiban állítsuk a felvételi sebességet 24 kocka/mp-re. Voilá! A videón megmerevednek a vízcseppek. Ha a hangszóró frekvenciáját 25 Hz-re állítjuk a víz lassított felvételként csordogál majd, ha pedig 23 Hz-re, akkor visszafelé folyik.
NÉPSZERŰ CIKKEK
Az objektív objektív teszt
Ha azt kérdezik tőlünk, hogy miképp lehet készíteni teljesen elfogulatlan, valóban objektív objektív tesztet, akkor erre mindig azt kell válaszolnunk, hogy elképesztően sok munkával,...
Állvány vásárlási tanácsok: így válassz tripodot és állvány fejet!
Nem könnyű a fotósok élete, hiszen nem csak fényképezőgépet és objektívet kell körültekintően választani, de állványt se mindegy, hogy milyet vesz az ember.
Kezdőként általában...
Részletesen a Photoshop mind a 27 réteg összhatás (blending) módjáról
Igazán részletesen informálódhatunk a Photoshop rétegeinek áttűnési módjairól a Photoshop Training Channel friss videójából, amely mind a 27 módot részletesen bemutatja.
A 40 pernyi videóban...
Műszaki gépek vs. tilt-shift objektívek
A kisfilmes kategória gépvázai könnyen hordozható, szinte korlátlanul és univerzálisan kiépíthető rendszerek alapjai, de méretükből és felépítésükből adódóan alkalmatlanok a precizitást igénylő, több száz megapixeles high-end fotózásra. Nem lehet például nagyfelbontású, minden arcon éles csoportképeket készíteni velük 50 emberről, de nem alkalmasak olyan igényes modellfotóhoz sem, ahol az egész alakos képen minden hajszál külön repül, minden szövet-textúra látszik, és még a modell lábai is meg vannak nyújtva. Vagyis a nagygépek képépítő, képkompozíciós lehetőségeit nem adják az alkotó fotós kezébe.
Nikon előadások a CES 2019-en
A Nikon a CES 2019 szakmai kiállításon tartott 41 előadásáról készült videót töltött fel YouTube csatornájára.
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben