Jay P. Morgan megmutatja, hogyan készíthetsz remek pillanatfotókat lézercsapda segítségével.
Bár Jay a MIOPS kioldóját használta, hasonló képességgel bír a már nálunk is járt Nero Trigger, így a fotózáshoz ezt is használhatjuk. Az ideális pillanat megörökítéséhez Jay lézer pointert használt, amelyet úgy helyezett el, hogy épp kikerüljön a képből és ne látszon a fotón. A pointert állványra helyezte és ragasztó szalaggal tekerte körbe, hogy folyamatos fényt adjon, s úgy irányította, hogy a kioldó vevőegységébe világítson. Az ideális késleltetés beállítását először egy modellt helyettesítő labdán, próba expozíciókkal végezte, folyamatosan növelve a kioldón a késleltetési időt. A helyes késleltetési idő beállítását követően a modellre jutó fényeket állította be, hogy szép eredményt kapjon, ezután pedig jött a képen löttyintés. Az Így készült… videóban azt is megmutatja Jay, milyen fényeket használt és azokat hogyan állította be.
Manapság kétféle fotós létezik: aki esküszik az UV szűrők fizikai védelmet nyújtó hatására és aki azt mondja, balgaság az egész.
Igazságot tenni nagyon nehéz, talán...
A fényképezőgép piac kétségtelenül kitermelt jó pár haszontalan kiegészítőt, azonban a fotográfiai szűrők többsége semmiképp sem sorolható ide. A filmes korszakban megszerzett népszerűségüket még a kényelmet előtérbe helyező digitális korszak, és a mindentudó képszerkesztő szoftverek sem tudták kiölni. Méretben és funkcióban ezerféle között válogathatunk, például a szűrőtartós megoldások között, melyek közül a hazánkban leginkább elterjedt rendszert mutatjuk most be.
A Sony egy korábbi felmérése szerint a nem profi DSLR felhasználók közel kétharmadának fogalma sincs arról, milyen az élet az automatikus üzemmódon túl. A...