Nem Robert Capáról van szó, hanem a japán CAPA fotós magazinról, amely ködös találgatásba kezdett a készülő Sony SLT-A99-et illetően. Bár legfrissebb cikkük nem több puszta esélylatolgatásnál, a fotós magazin szerint a Sony készülő csúcs féligáteresztő tükröse „csupán” 24 megapixel lesz, mindez persze egy fullframe szenzoron. A merészebb pletykák ugyebár 36 megapixelről és 14 kép/mp-es sorozatról álmodoztak. A fix tükröt használó fényképezőgépben 101 AF mezőt látna szívesen az újság, melyek persze egy fáziskülönbség elvén alapuló rendszer részei lennének. Ez azért merészebb előrelépés lenne a csúcsmodellek átlag 50-60 fókuszpontjához képest. Előrejelzésük szerint az A99 natív érzékenységét ISO 51 200-ig emelhetjük majd, a kereső pedig maradna a szériától megszokott elektronikus változat.
NÉPSZERŰ CIKKEK
Hogyan ejtsük: bokeh?
A fotós szakzsargonban sok olyan szó van, amely idegen eredetű (lásd blende, push-hívás, Schwarzchild-effekt, stb.). Egyesekhez nem is igazán van jól használható magyar szó.
Bár...
Így készíts nagy tárgyakról termékfotókat
Sean Tucker háromrészes oktatóvideójából megtudhatjuk, hogyan kezdjünk neki, hogyan fotózzunk és hogyan dolgozzunk fel nagy méretű tárgyak termékfotóit.
Heti Fortepan – 17.: Tíz megfejtés
A Fortepan két héttel ezelőtt közzétett ismeretlen fotók gyűjteményében saját nagyszüleit ismerte fel a Kossuth-díjas építész.
Heti Fortepan – 23.: Így építik újra a múltat
A Fortepan archívum segíti a régi hangulatú, kosztümös filmek látványtervezőinek munkáját is.
Heti Fortepan – 21.: Szappangyári kompozíciók
Keveházi János amatőr fotói a kőbányai szappangyár hőtköznapjairól és ünnepnapjairól.
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben