Az X20 után következzen a Fujifilm új prémium kompakt gépei közül az APS-C szenzoros X100s. Már a névből sejthető, hogy ez a masina a FinePix X100 továbbfejlesztése. Nem teljesen új gépről van tehát szó, így az alapok megegyeznek az X100-éval. Külsőben nem is igen változott semmi, legalábbis első ránézésre nem fedezhető fel eltérés. Belbecsben is kicsi az eltérés, ez azonban már nem mellékes. Az X20-hoz hasonlóan az X100s-be is már X-Trans CMOS került, mely az elődével megegyező méretű (APS-C), de annál nagyobb felbontású is. A 16 Mpixel ekkora szenzoron kényelmesen elfér, így nem kell attól tartanunk, hogy az X100 12 Mpixeles képeivel szemben sokkal zajosabb (vagy zajszűrtebb) képeket kapnánk. Ó, s igen, az X100s szenzorára is került fázis-különbség AF mérőmező, mint az X20-nál, ahogyan azt már a bejelentés előtt kiszivárgott oldal alapján készült hírben már megírtuk. Én azonban szkeptikus vagyok, láttam már sok gyártó hibrid autofókusz rendszerét, de a Nikon 1 szériás gépein kívül egyik sem győzött meg (és a Nikoné sem működik minden körülmények között, de amikor igen, akkor legalább tényleg érezhető a fázis-különbség elv, nem keresgél oda-vissza, mint pl. a legutóbbi ilyen tesztünk alanya a Sony NEX-5R, ahol semmi nyomát nem találtuk a fázis-különbség AF-nak). Ráadásul a Fujifilmről van szó, akik már párszor eljátszották a megváltót (lásd hibrid AF még az S602 Zoom-nál, vagy SuperCCD SR szenzor). Szóval hiszem, ha látom. De ne is húzzuk tovább a technológiai részletekkel, ezek majd a tesztekből kiderülnek. Nézzük a további képeket, hiszen a hír írásakor ezek még nem álltak rendelkezésünkre: A Pixinfo.com idei PMA tudósításának támogatója a Lenspen.
NÉPSZERŰ CIKKEK
Stúdióvakuk, fényformálók I.
Két részes sorozatunkban azok számára szeretnénk egy kis betekintést nyújtani a világítástechnika sűrű erdejébe, akik többet szeretnének foglalkozni a megvilágítással és nem érzik elegendőnek a hagyományos külső vakuk által elért eredményt. Első részünkben néhány termékkel ismerkedünk meg.
Heti Fortepan – 10.: Egy kép minden kerületből
Most budapesti fotókat nézegethetünk a „Pro Urbe Budapest” díjat kapott a Fortepan válogatásában.
Így készíts profi fekete-fehér képeket
Az egyik legrosszabb, amit tehetsz egy színes képpel, hogy elveszed a színeit (deszaturálod), s ráfogod, hogy az a fekete-fehér kép. Nos, nem. Az csak...
Minden, amit a LUT-ról és LOG-ról kezdőként tudnod kell
Profi videográfusok számára a LUT és a LOG olyan, mint séf számára a wok és a fakanál. Nélkülük nem sokra mennének.
De mik ezek a...
(9 helyett) 7 jó ötlet fotózáshoz
A Cooperative of Photography Youtube videócsatornáján 9 egyszerű ötletet osztott meg, amelyeket fotózásokhoz (vagy videózáshoz) használhatunk.
A kilencből mi hetet ajánlunk megvalósításra, kettőt azonban kerülendőnek...
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben