A Fujifilm még a 1999-ben kezdte a SuperCCD fejlesztését, mely sokszor tűnt inkább marketingnek, mint valós előnyt felmutató technológiának. A SuperCCD4 sem tudott forradalmi áttörést hozni, pedig azt ígérték. A Fujifilm SuperCCD 4 kétféle változatban készült, a nagyobb dinamikaátfogást ígérő SR (Super Dynamic Range) és a nagy felbontást adó HR (High Resolution). A HR már akkor is kevésbé tűnt érdekesnek, szemben az SR-rel, amelynek marketinganyaga alapján bámulatos képességekre következtethettünk: Nos, ha valóban tudott volna ilyet a SuperCCD4, azt hiszem mindenki nagyon elégedett lett volna. De sajnos nem így történt. Egyrészt inkább a HR szenzort használta a Fujifilm, másrészt a FinePix F700 kompakt és a FinePix S20Pro szuperzoom fényképezőgépekben szereplő SR szenzor sem tudott nagy előnyt felmutatni. Később aztán a SuperCCD 5-nél sem változott a helyzet, s a mai napig a digitális fényképezőgépek egyik leküzdhetetlen problémája a kis dinamikaátfogást, melyet napjainkban inkább több expozíciót összeillesztő HDR móddal próbálnak áthidalni. A SuperCCD 4-ről ITT lehet többet olvasgatni.
NÉPSZERŰ CIKKEK
Néhány tanács kezdő utcai fotósoknak
Egy korábbi postunkban már foglalkoztunk a street photography műfajjal, most újra elővesszük. Igaz ugyanis a mondás, több szem, többet lát. Lássuk, John Batdorff milyen...
Fotóművész leszek: FIAP és PSA fokozatokról nagyvonalakban
A fotópályázatok többsége nyílt kiírású, így ebből a szempontból akár egy újdonsült tehetségnek is lehet jó napja és szép eredményeket érhet el a hazai vagy nemzetközi megmérettetéseken. „Gipsz Jakab, többszörös díjnyertes fotós”, a titulus jól mutat majd portfóliónkban, vagy a névjegyünkön, de mi a helyzet ha ennél többet szeretnénk és a „Gipsz Jakab fotóművész” címre, netán valami nemzetközileg is jegyzett elismerésre vágyunk?
Ékszerfotózás egyszerűen
A Photigy pár hónapos kihagyás után ismét ingyenes oktatóvideót tett közzé.
Aki már próbált ékszert fotózni, biztosan tudja, hogy a tükör, mint alap, nem jó...
A makrófotózásról
A digitális fényképezőgépek elterjedése sok változást hozott a fotózás világában. Ilyen mindenki számára észlelhető változás, hogy a kompakt gépek többségével remek közeli, vagyis makró fotók készíthetők. A tükörreflexes fényképezőgépek optikáit azonban még mindig a régi trükkökkel kell rávenni a megfelelő nagyításra. Makró fotózásról szóló cikkünkben ezeket a trükköket igyekszünk bemutatni.
Majdnem mindent az objektívekről
Két részes videó az optikák kifejlődésétől az objektívek tulajdonságáig, külön elemezve a fotós és mozis objektíveket, érintve az anamorf és parfokális lencséket. ...
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben