Korábban már mi is foglalkoztunk az Olympus FourThirds rendszerének vélelmezhető haláláról, de időközben megjelent az Olympus E-5. Igaz, ennek már közel 2,5 éve, s azóta megint csak a csend… Nyilván a Sponichi Annex nevű japán weblap szerkesztői is úgy érzik, hogy nem az igazi az Olympus DSLR fejlesztési üteme, s emiatt merték leírni, hogy „erősen csökkentették a DSLR üzletágukat”. Az Olympus azonban gyorsan korrigált, s a DC.Watch-on megjelent japán sajtóközlemény szerint szó nincs arról, hogy leépítenék a DSLR rendszerüket és igenis kitartanak amellett, hogy tovább folynak a fejlesztések és tartják magukat a korábbi terveikhez. Persze ezek szép szavak, csakhogy a tervekről igazából semmi konkrétum nincs, még csak azt sem jelentették be, hogy éppen fejlesztés alatt áll valami, ahogyan azt egyébként néhány gyártó már csak marketing okokból is helyesen teszi. A NégyHarmad felhasználók pedig joggal gondolhatják úgy, hogy ha nem szállnak ki sürgősen a rendszerből, akkor csúnya nagyot buknak rajta, főleg, ha komolyabb, minőségibb, drágább objektívekkel is rendelkeznek. Egy halott rendszer ára ugyanis nagyon gyorsan esni tud. Márpedig ígérgetésekből nem lehet megélni, s az elmúlt 2,5 év alatt semmi sem történt a FourThirds háza táján, miközben azt látni, hogy gőzerővel folyik a mikro NégyHarmad terjesztése. Ez utóbbi nem is volna baj, ha mellette látszana bármi fejlesztés a NégyHarmad rendszeren. Nem objektívekre gondolok, mert abból már bőséges a kínálat, s a minőséggel sincsen baj. Ami nagyon hiányzik, az a lassan elavulttá vált vázak cseréje. Hiszen a 2010. szeptemberében bejelentett E-5 előtt 2009-ben jelent meg utoljára megfizethető NégyHarmados váz, az E-600. A 12 Mpixeles CMOS szenzor felett pedig már eljárt az idő, a CMOS szenzorok is tovább fejlődtek, jobb jel/zaj arány érhető már el (gondoljunk csak a kiváló Olympus OM-D E-M5-re). A 7 pontos AF is kevéskének tűnik ma már (a 39 pontos haladó belépőszintű Nikon D5200 mellett), a 4 kép/mp-es sorozat pedig már a belépőszinten is megdőlt. A 2,7″-os, 230e pixeles LCD-ről pedig már ne is beszéljünk. Igenis szükség van egy új FourThirds vázra, méghozzá nem feltétlenül a felsőbb kategóriában, hiszen nagyon kellene már egy E-600 utód, legalább 14 Mpixeles felbontással, 11 fókuszponttal, ISO12800-ig emelhető érzékenységgel, gyorsabb sorozattal és minőségi, legalább 460e szubpixeles LCD-vel. Aztán ha ez megvan, már jöhet is a felső-középkategória frissítése is, mert a 2008-as E-30 is megérett már a cserére. Hahó Olympus! Ébresztő!
NÉPSZERŰ CIKKEK
Ilyen könnyen szimulálhatod vakuval az ablakon besütő napfényt!
Nem kell hozzá sok eszköz, hogy tökéletesen szimuláld fotódon az ablakon keresztül besütő napfényt!
3 tipp kezdő esküvőfotósoknak
Jasmine Star profi esküvőfotós három tippet oszt meg, amely segíthet a kezdő fotósoknak jobb és romantikusabb képek készítésében. Az esküvőipar - ha...
Heti Fortepan – 22.: Egy bomba sztori
A Fortepan aerchívumában lévő fotók segítettek kideríteni, honnan származhat a tavaly december 11-én Budapesten megtalált bomba.
Mennyivel erősebb egy stúdióvaku, mint egy rendszervaku és egy LED állandó fényforrás?
A világítástechnikában teljesen eltérő módon adják meg a stúdió vakuk, a rendszervakuk és az állandó fényű lámpák maximális fényteljesítményét. De mégis, melyik mennyire erős?
Szelektív fehéregyensúly módosítás
Ha kevert színhőmérsékletű megvilágításod volt, vagy csupán csak a kép egy részének színét (kontrasztját, világosságát, stb.) szeretnéd módosítani, itt egy jó módszer, hogyan teheted...
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben