Sokat agyaltam, hogy nekikezdjek-e egyáltalán ennek a bejegyzésnek, de végül úgy döntöttem, hogy ha nem is biztosan válnak valóra ezek a pletykák, gondolatébresztőnek mindenképpen jók. Az év elején szerintem majd’ minden Canonos abban bízott, hogy a CES/PMA okán egy nagyobb durranással jelentkezik a Canon. Ez azonban sajnos elmaradt, néhány egyszerűbb kompaktok kívül a Canon csak pár fotónyomtatóját frissítette. A pletykák azonban tovább viszik a vágyakat, így a Canon EOS 7D Mark II-ről még mindig nem mondtak le. Most ott tart a történet, hogy talán majd Photokinára. No de mi kerülne bele? Persze az EOS 70D Dual Pixel AF szenzorra integrált fókuszrendszere mindenképpen, s felbontásban is feljebb kell már lépni, no de ennyi elég volna egy új géphez? Talán nem. Egy új pletyka szerint azonban hibrid keresőt fejleszt a Canon, amely működhet optikai keresőként és elektronikus keresőként is, utóbbi főként kézből (értsd: válltámasz nélkül) történő videózásnál jön majd jól. Ez nyilván már komolyabb előrelépést hozhat, mint pár megapixellel nagyobb felbontás, s ha ezt az EOS 5D Mark III fókuszrendszerével ötvözik, 10 kép/mp-es sorozat sebességgel, dupla SD kártyafoglalattal, akkor máris készen áll a 7D Mark II az induláshoz. Előbb azonban egy belépőszintű DSLR jelenhet majd meg, amely az EOS 100D alá sorolható be, vélhetően ez az EOS 1100D utódmodellje lehet, nyilván a jelenlegi 12 Mpixelnél nagyobb felbontással, s talán még ISO12800-ig is elengedik. S hogy az LCD-t végre frissítik-e 921e pixelesre? Nehéz kérdés, hiszen ha megtörténne ez a frissítés, akkor kevesebb előnye maradna az EOS xxxD szériának. Ez a gép még február elején megjelenhet a CP+ alkalmából. Szintén hamarosan jöhet a Canon PowerShot G1X utódja 20 Mpixeles felbontású 1,5″ típusú szenzorral (vagyis a szenzor mérete elviekben marad, de a felbontás jelentősen nő). LCD-jét 3″ méretűre és érintésérzékenyre várják, optikája pedig kis mértékben nagyobb átfogású lesz. Nagylátószögnél maradna a 28 mm ekv. érték, telében viszont 120 mm-ig menne el a mostani 112 mm helyett. A fényerő változatlanul f/2,8-5,8 lehet. Új optikai kereső is érkezhet a G1X-be, talán ez is hibrid megoldású lesz. Ha a CES/PMA nem is hozott igazán érdekes Canon újdonságot, a CP+ még hozhat, így tehát érdemes résen lenni a továbbiakban is.
NÉPSZERŰ CIKKEK
Egy újabb példa a nagy sebességű vakuszinkron (HSS) előnyére
Manapság egyre több olyan stúdióvaku kerül piacra, amely nem csak akkumulátoros üzemeltetésével, de nagy sebességű vakuszinkronjával is lehetőséget kínál a kültéri fotózáshoz.
Mint ismeretes, a...
Ezért jó a High-Speed vakuszinkron
Jared Platt magyarázza el nekünk, milyen helyzetekben kell High-Speed vakuszinkront alkalmazni, s az milyen előnyökkel jár. Bizonyára minden olvasónk tudja, hogy a...
Jelentős képlágyulást okozhatnak a napellenzők!
Meglepő, de valahol logikus felfedezést tett Steve Perry, aki a hidegben, napellenzővel történő fotózás során durva lágyságot tapasztalt a képeinél.
Fujifilm GFX 100 vs. Sony Alpha 7R IV vs. Olympus E-M1 Mark III
Utolérik-e pixel-eltolásos többszörös expozícióval a 100 Mpixeles Fujifilm GFX 100-at a Sony és Olympus MILC-ei?
Lépj tovább a DSLR-ed kitobjektívén – a legjobb fix objektívek
Ha már megkaptad, vagy megvetted életed első DSLR-jét, szinte biztos, hogy az alap kitobjektívvel kaptad. Merre érdemes tovább lépned? Mit adnak neked pluszban a fix gyújtótávolságú objektívek? Melyek a legkedveltebb típusok? Cikkünkben ezt foglaljuk össze.
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben