A drónok már sok fejfájást okoztak nem csak a légügyi hatóságoknak, de a titkos, vagy titkosnak mondott területek tulajdonosainak is. Mit tehetünk, ha gyártelepünket egy drónnal szeretnék felderíteni? Kapjunk elő fegyvert és eresszünk pár golyót a drónba? Nem! Már van ennél humánusabb, akarom mondani drónbarátabb megoldás is, ez pedig a DroneDefender.
A Battelle olyan drón elleni eszközt fejlesztett, amellyel pár másodperc alatt földre lehet kényszeríteni egy drónt. A fegyvernek látszó eszköz rádióhullámokat bocsát ki, amely ellehetetleníti a drón GPS érzékelését és irányítását, így az irányítás nélkülinek érzékeli saját magát, így bekapcsol a biztonsági földre szállási funkciója. A DroneDefender árát egyelőre nem hozták nyilvánosságra.
De legalábbis tartsd észben, hogy egy csúcskategóriás DSLR időjárásálló szigetelései profibban kivitelezettek, mint egy felső-közép kategóriás APS-C váznál és ha lehet, ne csupán szatyorral...
Ha lemaradtál volna róla, már megtekinthető a Nikon #CreateYourLight oktatóvideó sorozat következő epizódja, amelyben az otthon elkészíthető fényformálókról kapunk bőséges bemutatót!
Tükörreflexes gép vásárlásán töröd a fejed, de nem tudod, hogy milyet válassz, hány fókuszpontja legyen? Segítünk! Első és legfontosabb azt kijelentenünk, hogy...
Ki ne emlékezne Robert Aldrich háborús klasszikusára, a Piszkos tizenkettő című filmre? Egy tucat mindenre elszánt bűnöző hajt végre kényes, kemény harci feladatot, hogy a film végére megfogyatkozva bár, de dicsőségben nyerjék el az áhított szabadságukat.
Hasonló cél vezérelt minket is, amikor összeszedtük a digitális utómunkában ismert tizenkét "legelszántabb" interpolációs algoritmust, hogy izzasztó missziónak alávetve őket, megküzdjenek a dicsőségért.