A drónok már sok fejfájást okoztak nem csak a légügyi hatóságoknak, de a titkos, vagy titkosnak mondott területek tulajdonosainak is. Mit tehetünk, ha gyártelepünket egy drónnal szeretnék felderíteni? Kapjunk elő fegyvert és eresszünk pár golyót a drónba? Nem! Már van ennél humánusabb, akarom mondani drónbarátabb megoldás is, ez pedig a DroneDefender.
A Battelle olyan drón elleni eszközt fejlesztett, amellyel pár másodperc alatt földre lehet kényszeríteni egy drónt. A fegyvernek látszó eszköz rádióhullámokat bocsát ki, amely ellehetetleníti a drón GPS érzékelését és irányítását, így az irányítás nélkülinek érzékeli saját magát, így bekapcsol a biztonsági földre szállási funkciója. A DroneDefender árát egyelőre nem hozták nyilvánosságra.
A Sony egy korábbi felmérése szerint a nem profi DSLR felhasználók közel kétharmadának fogalma sincs arról, milyen az élet az automatikus üzemmódon túl. A...
Akár ajándékba szánod karácsonyra, akár magadnak keresel egy jó gépet, fontos, hogy olyan modellt válassz, amely a kitűzött feladatokra a legalkalmasabb. Nem kell mindenáron tükörreflexes gép, de nem is mindenre elég egy zsebrevágható utazózoom. Cikkünkben bejárjuk a ma kapható gépek kategóriát és néhány tippet is adunk egy-egy kiemelkedő modellre.
Az érzékelők analóg jelét az A/D átalakítóknak kell digitálissá alakítani. Cikkünkből kiderül, milyen fontos tulajdonságokat határoz meg az A/D átalakító.
Mostanában egyre több fényképezőgép specifikációjában találkozunk ezekkel a bővös 4-es, 2-es és 0-ás számjegyekkel egy-egy kettősponttal elválasztva. De mit is jelentenek ezek a számok?
Cikkünkben ezt igyekszünk elmagyarázni.