Fenyő Miki dala jutott eszembe, miközben a Tether Tools ötletes vakutartóját bemutató videót néztem. De nem tudom miért. Viszont a vaku tartó valóban hasznos kiegészítő!
Vannak dolgok, amik megmagyarázhatatlanok. Mint pl. az, hogy miképp jön ide Fenyő Miki dala, vagy hogy a viharból pottyant le Nyugat-London egéről egy pizza sütő, de ilyen a Pentax K-01 dizájnja is. De vannak olyan dolgok is, amik kézenfekvőek, mint az, hogy a Canon és a Nikon foggal-körömmel ki fog tartani a tükörreflexes gépek mellett, de az is, hogy a kis rendszervakukkal jól lehet világítani, ha el tudjuk helyezni azokat bárhová. A probléma csak az, hogy bár a vakukhoz sokszor kapunk talpat, amivel eltávolíthatjuk azokat a géptől, csak vízszintes felületre helyezhetjük őket. Vagy állványra. De ki akar botladozni egy állvány lábaiban? A Tether Tools-nál megalkották a RapidMount SLX vakutartó (és Q20 akciókamerát tartó) rendszert, amelyet akár falra is fel lehet ragasztani. Csupán egy erős, egyszer használatos, kétoldalú ragasztószalagra és az innovatívan kialakított tartóra van szükség. A vakut feltenni 1 perc, levenni még annyi sincs. Nincs több spárgás biztonsági megoldás, nincs több idegeskedés, hogy fel ne rúgja valaki az állványt, nincs több bosszankodás, ha nem találunk stabil vízszintes felületet. Ez egyszerűen a „KELL!” kategória. Az SLX vakutartó 25 dollárba kerül, 30 darab kétoldalú ragasztókártyát 15 dollárért, 120 darab ragasztókártyát 50 dollárért vásárolhatunk meg. Én vennék, te? Itt lehet előrendelni: https://www.tethertools.com/product/rapidmount-slx-with-rapidstrips/
Ma Magyarországon már csak alig egy-két helyen csodálhatjuk meg eredeti környezetükben a főúri kastélyokat, pedig egykor a fényűzéshez éppúgy hozzátartozott a hatalmas park, mint az impozáns épület. Fotókon az ország legszebb precízen megtervezett kastélyparkjai.
Manapság már nem csodálkozunk azon, hogy a mobiltelefonnal is tudunk fényképet készíteni. Szinte mindenkinél van egy gép, és meglehetősen ajánlott eszköz autósoknak (kátyú, vagy éppen koccanás esetén).
A technológia oda jutott, hogy lassan nincs olyan búvárhajó vagy bázis, ahol a felszerelés mosására szolgáló édesvízes dézsa mellett ne lenne egy másik a fényképezőgépeknek.
Mert mostanra elérhető áron vehetünk gépet és tokot. Az esetek többségében persze ez nem világversenyekre készülő fotókat jelent, inkább arra, hogy megmutassuk vízalatti élményeinket másoknak.
A műterem a mosókonyhában volt, a (sztár)manökenek saját magukat sminkelték és Photoshop híján fénykép csak arról születhetett, ami ténylegesen összerakva, legyártva ott állt a kamera előtt. Az idén nyolcvan éves Tóth József Füles mesél a Fortepanra felkerült korabeli reklámfotóiról, amelyekkel szinte új műfajt teremtett.