Jimmy McIntyre ismét egy hasznos Photoshop szolgáltatást mutat be nekünk, amely nem is olyan régen került bele a szoftverbe.
Ha torzítás csökkentést kell végeznünk, a legegyszerűbb dolgunk akkor lesz, ha csak perspektív korrekciót kell végezzünk és ehhez rendelkezésünkre állnak a fotón olyan pontok vagy vonalak, amelyek segítenek megállapítani az eredetileg függőleges vonalak torzult irányát. Ilyenkor a teljes kép kijelölését követően egyszerűen az Edit/Transform/Perspective, vagy a széleken is külön beállítást engedő Edit/Transform/Distort menüpontot választjuk ki, majd a sarkok elhúzásával korrigálható a perspektíva torzítás. De mi a helyzet az erős hordótorzítású fotókkal? Esetleg a halszemmel készített képek is kiegyenesíthetők? Igen! Erre jó a Photoshop CC előtt a CS6-ban bevezetett Adaptive Wide Angle funkció, amelynek használatával ilyen képből: Ilyen készíthető: Ezt tanulhatjuk meg Jimmy videójából.
Objektív sapka, adapter gyűrű, PC csatlakozó és vakupapucs kupak, akku- és SD kártyatartó, kiegészítő markolat. És ez csak néhány, a 3D nyomtatóval készíthető kiegészítők közül!
Sokakat érdeklő kérdést boncolgat Steve Perry az alábbi két videójában, amelyekből kiderül, hogy mivel kapunk jobb részletgazdagságot: egy APS-C vázzal, amely 1,5× képkivágást ad,...
Két részes videó az optikák kifejlődésétől az objektívek tulajdonságáig, külön elemezve a fotós és mozis objektíveket, érintve az anamorf és parfokális lencséket. ...
Egy készülő cikkünk kapcsán derült fény arra, hogy nálunk még nem jelent meg cikk a vakuszinkron idő okáról, illetve az emiatt szükséges nagy sebességű vakuszinkronról. Bár a fórumunkban már kiveséztük a témát, azt elég nehéz megtalálni, így szükségesnek éreztük, hogy egy könnyebben fellelhető cikkben is összefoglaljuk a tudnivalókat. Írásunkból a kezdők is megérthetik az okokat, a következményeket és az összefüggéseket.