Valószínűleg tesztfotók sosem készülnek majd nálunk a Nikon D810a gépével, hacsak nem segít ki minket egy lelkes hazai asztrofotós, aki rendelkezik motoros távcsővel. Mindenesetre addig is itt van néhány csodaszép kép a ma bejelentett Nikon D810A asztrofotós csodamasinával készítve.
Jómagam se nem vagyok csillagász, se nem vagyok asztrofotós, bár már sikerült egy-két elfogadható asztrotájképet készítenem. Az mindenesetre komoly tapasztalat, hogy nem elég az átlag F3,5-ös halszem, amely F5,6-nál már jól rajzol és nem elég az ISO3200. Feljebb viszont APS-C vázzal veszélyes merészkedni. A ma bejelentett, módosított, infra tartományra és hidrogén alfa hullámhosszra érzékenyebbé tett Nikon D810A-nak viszont az ISO3200 meg se kottyan, 36 Mpixeles fullframe szenzorával bátran használható, főleg ha több képes zajszűrést is alkalmazunk (a gép nem tudja, de utómunka során használhatjuk Photoshopban). További, teljes felbontásban is elérhető mintafotók a Nikon oldalán találhatók: http://www.nikon-image.com/products/slr/lineup/d810a/sample.html Ugyanitt mintavideókat is találunk, azok eredetije azonban nem tölthető le, csak YouTube-ról nézhető meg:
A Cooperative of Photography Youtube videócsatornáján 9 egyszerű ötletet osztott meg, amelyeket fotózásokhoz (vagy videózáshoz) használhatunk.
A kilencből mi hetet ajánlunk megvalósításra, kettőt azonban kerülendőnek...
Egy jó fotóállványról ábrándozol, de nem tudod melyik, mire jó? Mit jelentenek asokszor ködös szakkifejezések? Íme, állvány enciklopédiánk kezdőknek.
A fényképezőgépem fel fog menni bármelyik...