Nos, igaz ami igaz, sokat nem tudunk tanulni az ilyesféle time-lapse videóból és csak arra jó, hogy ámuljunk, meg hűűű, meg háááá, de azért így is érdekes.
Pratik Naik, a Solstice Retouch retusőrének munkáját rögzítették egy time-lapse videón, amelyen Jonas Jensen fotóját retusálja. A videóból jól látható, mennyi munka van egy profi arcretus közben, s milyen lépésekből áll a folyamat. Ahhoz azonban túl gyorsan történik minden, hogy komolyabban eltanulhassuk a mesterfogásokat, így csak a szokásos lépéseket látjuk: 1. Healing ecsettel bőrhibák alap javítása 2. Klónozó eszközzel és Healing ecsettel arcszőrzet eltávolítása 3. Háttér javítása klónozó eszközzel 4. Képen keresztbe futó hajszál retusálása klón eszközzel 5. Apróbb részletek finomítása 6. Tónuskiegyenlítés 7. Színkorrekció 8. Orr és száj formájának finomítása Liquify eszközzel
Köztudott, hogy a panorámaképek feldolgozása során elképesztő mennyiségű adattal kell dolgoznunk, amelyek ráadásul nem is mindig a végleges változatot adják. Ha a panoráma...
Szocialista ringlispíl, fekete-fehér majális, baráti kirándulások és családi utazások egy egyre inkább elreteszelt világban, a semmiből kinövő panelnegyedek vonalas esztétikája: csak néhány évtizeddel ezelőtti, mégis alig ismert számunkra az a Nagyvárad, amibe egy amatőr fotós lencséjén keresztül leshetünk be, bepillantva a Ceaușescu alatti magyar polgárság hétköznapjaiba.
Mint ahogy a filmes gépek esetében, a digitális fényképezőgépeknél is különöző érzékenységeket használhatunk. Hogy mit jelent ez és milyen hatása van, cikkünkből kiderül.