Néhány perce itt ülök már a vadi új blog motor előtt, hogy végre leírjam a Pixinfo.com blog első bejegyzésének legelső gondolatait, de nem jutok egyről a kettőre. Talán nem is olyan egyszerű ez, mint amilyennek kívülről látszik. Majd elválik. Viszont nagyon szükségünk volt már egy olyan felületre, ahol kiírhatjuk magunkból azokat a gondolatokat, amelyeket nem igazán lehet vagy érdemes cikk illetve hír formájában közzétenni. Gyanítom, hogy sokszor lesz itt olyan vélemény is, ami mögé nem tudunk testületileg felsorakozni, de biztosan lesz olyan információ is, amit pletyka jellege miatt hírként nem hozhatnánk le. Ez a blog tehát elsősorban a Pixinfo.com szerzőinek az üzenőfala, amin a jövőben gondolataikat, tippjeiket, digitális képalkotással kapcsolatos problémáikat osztják majd meg veletek, a site olvasóival. A rendszeresség nem garantált, hiszen a témát csak az élet hozza majd, de talán minden hétre akad majd egy-két megvitatandó dolog. Érdemes tehát betenni a blog RSS csatornáját az olvasóba, hogy időben értesüljön legfrissebb bejegyzésekről. Mivel a blog tradicionálisan egy interaktív forma, szeretnénk ha minél többen hozzátennétek a saját gondolataitokat, véleményeteket a bejegyzéseinkhez.
NÉPSZERŰ CIKKEK
Túl offenzív streetfotózás miatt törölte promóvideóját a Fujifilm?
Eltávolította a Fujifilm azt az X100V gépét promózó videóját, amelyben a japán fotós streetfotózási "technikáján" sokan padlót fogtak.
Portré fotózás erős fényben: HSS vagy vND szűrő?
Kis mélységélességű kültéri portrék készítésekor előforduló probléma az előtér és a háttér jelentősen eltérő világossága. Ezen derítőlapokkal és vakukkal segíthetünk, de ha az elérendő kis mélységélesség miatt a blendét nem tudjuk a bejövő fény szabályozására használni, akkor hamar akadályokba ütközünk. Az előtér és a háttér megvilágításának összehangolására ezúttal két lehetőséget vizsgálunk meg.
Nikon #CreateYourLight – oktatóanyag sorozat
Újabb oktatóanyagok várhatók a Nikontól, ezúttal a Nikon Europe indít útjára két hetente egy-egy témát körbejáró oktatóanyagot.
Melyik objektívet válasszam?
A kompakt fényképezőgépek "legnagyobb" előnye, hogy nem kell azon filózni, milyen objektívet tegyünk rá. Ezzel szemben a DSLR és MILC gépek megvásárlásával kezünkbe kerül...
Hogyan válasszunk monitort?
Nem csak fényképezőgépeknél, de monitorok kiválasztásánál is gondban lehetünk, ha nem tudjuk pontosan, mire érdemes figyelni és mi alapján válasszunk. Cikkünkben a monitorok fotósok számára legfontosabb tulajdonságaival ismertetjük meg az Olvasókat, s olyan gyakorlati jellegű ötleteket adunk, amely segít a szükséges monitor kiválasztásában.
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben