Így készíthetsz fehér papír háttérrel, mindössze három vakuval színes hátterű portrét.
Amire szükséged lesz: – három vaku (célszerűen stúdióvaku, de rendszervakuval is megoldható) – piros, kék vagy más színű fóliák – egy méhsejtrács a főfényt adó vakura – derítőlap vagy hungarocell lap Ha pedig már az alapok mennek, akkor lehet tovább finomítani is a képet. A videóban egy palackot is széttörnek a modell fején. Ezt azért ne próbáljátok ki, itthon keményebb borospalackok vannak (a filmekben egyébként cukorból készült üvegpalack utánzatokat szoktak alkalmazni).
Kezdő fotósként elég a fényképezőgéppel és az objektívvel kapcsolatos szakkifejezéseket bebiflázni, ha viszont különálló vaku vásárlására adja a fejét az ember, új fogalmakkal szembesül. A külső kisvakuk legfontosabb jellemzőit igyekeztünk összeszedni.
Pár perce találtam az alábbi videót a youtube-on, amely azt mutatja be, hogyan lehet olcsó kiegészítőkkel finom gyertyafény hatású fotót készíteni. A technikai beállításokon...
Ha szeretnél egy kicsit érdekesebb, egyedibb portrékat készíteni és még nem tudod, hogyan alakítsd a háttérben elmosott fények formáját, akkor újból elővett, ismét aktuális...
Szocialista ringlispíl, fekete-fehér majális, baráti kirándulások és családi utazások egy egyre inkább elreteszelt világban, a semmiből kinövő panelnegyedek vonalas esztétikája: csak néhány évtizeddel ezelőtti, mégis alig ismert számunkra az a Nagyvárad, amibe egy amatőr fotós lencséjén keresztül leshetünk be, bepillantva a Ceaușescu alatti magyar polgárság hétköznapjaiba.
Csak negyvenes évei derekán kezdett autodidakta módon fotózni, mégis Zofia Rydet az egyik legismertebb lengyel fotográfus. Egy szerelmi viszony miatt többször megfordult Magyarországon az 1960-70-es években. Képein gyerekek és idősek hétköznapjai és a budapesti piacok tradicionális világa elevenedik meg.