2003. január 9-én jelentette be az Olympus a filmes gépekből már ismert típusnév digitális sorozatának első tagját, melyet a mai TOUGH gépek elődjének tekinthetünk. A kompakt gépek akkori új sorozata 1,5 éven keresztül csak az eltoltható ki-bekapcsoló és objektívvédő ajtóról volt felismerhető. Fő különleges tulajdonsága az időjárásállóság volt. Későbbiekben (2004. szeptemberétől) már ultrakompakt modellek is feltűntek a mju szériában, de az időjárásállóság, mint közös tulajdonság, megmaradt. 2006-ban jelent meg az első igazán vízálló mju Digital gép, a mju 720SW Digital, mely fém borításán túl 3 méteres vízmélységig ellenálló burkolatával tűnt ki a társai közül. Érdemes megemlíteni, hogy akkoriban a 2,5″-os LCD 115 ezer képponttal már jónak számított. 2008-tól aztán szakított az Olympus a hagyományokkal, s a mju 840 bevezetésével már olyan modellek is bővítették e családot, melyek időjárásállósággal sem rendelkeztek. Emellett azért megmaradtak a vízálló modellek, melyek továbbra is a mju xxxSW jelzéssel voltak megkülönböztethetők. 2009-ben jelentek meg az első mju TOUGH fényképezőgépek, melyek víz- és ütésálló burkolattal rendelkeztek. Az utolsó nem vízálló mju modell 2010-ben jelent meg, ezt követően mju nevű gép már nem is jelent meg, a TOUGH gépekből innentől elhagyták a mju szócskát, azaz úgy is felfoghatjuk, hogy a mju sorozat átlakult a TOUGH szériába, mely a mai napig él, s éppen tegnap frissült. Az Olympus mju 300 Digital és mju 400 Digital 10 évvel ezelőtti bejelentése ITT olvasható.
NÉPSZERŰ CIKKEK
Átmenetes szűrő hatás fillérekből
Nem rendelkezel drága átmenetes szűrővel, de szeretnél hatásos hosszú expozíciós képeket készíteni anélkül, hogy az égbolt túlexponált legyen?
Akkor ez a módszer neked való!
Benjamin Jaworskyj...
Így tömörítsd a RAW fájljaidat!
Aki nem ma kezdte a fotózást, az nagyon jól tudja, hogy a könnyen (kvázi azonnal) felhasználható JPEG formátumú képek mellett a RAW, azaz a...
Mennyire szabad utómunkázni és photoshopozni?
Bizonyára te is találkoztál a bulvár média most felkapott nagy sztorijával, amely a Nikon szingapúri facebook oldalának fotópályázatán nyertes Yu Wei képeiről és a...
Automatikus háttérelmosás effekt Photoshopban, avagy a Depth Blur szűrő
Ismerkedj meg a Photoshop új Depth Blur neurális szűrőjével.
Vízalatti fotózás a gyakorlatban
Mindig elborzasztott, amikor megláttam egy női táska mennyi apró kis vackot tartalmaz, és milyen iszonyú "bőrönddel" képesek egyesek közlekedni a világban. Sőt, bevallom, sokszor kinevettem, amikor láthatóan évekkel ezelőtt elfeledett tárgyak is előkerültek a mélyéről. Ezek után belevágtam a vízalatti fotózásba. Ma már kevesebbet mosolygok a sok cuccon, én egy teljes bőröndöt képes vagyok megtölteni apró bizbaszokkal.
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben