A Blackrapid kínálatával egy éve ugyanitt találkoztunk utoljára, és év közben sem nagyon hallottunk róluk. Azóta három érdekesebb újdonsággal bővítették a termékpalettájukat, bár egyik sem szigorúan vett PMA bejelentés. Az első a kimondottan a MILC kategóriájú gépekhez tervezett Metro fantázianevű szíjuk, ami nagyon hasonló a korábban már nálunk is bemutatott és általunk is használt RS-7 szíjjal, csak egy kicsit vékonyabb. A könnyebb, kisebb gépekhez ugyanis nincs szükség olyan masszív szíjra, mint a nagy tükörreflexesekhez tervezett modelleknél. Be kell vallanom a MILC gépeket én eddig a kompaktokhoz tervezett Blackrapid SnapR táskához adott vállszíjjal használtam, de akinek nincs szüksége a táskára, annak a Metro lehet a jó választás. Persze a Metro kialakítása komolyabb, mint a SnapR pántja, így a MILC gépekhez, de akár belépő szintű DSLR-ekhez is tényleg az való inkább. A másik újdonság Wrist strap névre hallgató csuklószíj, amivel a fényképezőgép nem túl meglepő módon a csuklónkra erősíthető. Ez is elsősorban MILC és belépő szintű (tehát könnyebb) DSLR-ekhez való. Talán nem annyira praktikus, mint a hagyományos Blackrapid vállszíj, de valószínűleg van olyan szituáció, ahol pont erre van szükség. A harmadik termék inkább egy termékcsoport. A LensBling névre hallgató objektívsapkák a Canon és a Nikon optikák váz felőli végére helyezhető, és abban térnek el az eredeti kupakoktól, hogy jól látható módon rájuk van írva az objektív gyújtótávolsága (vagy gyújtótávolság tartománya). Így elég csak egy pillantást vetni a táskára, és már látszik is, hogy melyik kupak alatt mi lapul. Értelemszerűen minden optikára más kupakot kell venni, de egy-egy komolyabb optika árához képest elenyésző összeg az a néhány dollár, amit a Blackrapid egy LensBlingért kér. A Pixinfo.com idei PMA tudósításának támogatója a Lenspen.
NÉPSZERŰ CIKKEK
Így hozd vissza a túlexponált bőrfelület textúráját
Ha azt mondom Frequency Separation, remélem senki sem ijed meg. Ez a technika ugyanis ijesztőbben hangzik, mint amilyen valójában, s remekül alkalmazható nem csak...
Kihajtható vagy dönthető LCD? Melyik jobb?
Már egy ideje kaphatók dönthető vagy akár teljesen kihajtható LCD-vel szerelt fényképezőgépek. De melyik mikor praktikusabb? Erről írunk cikkünkben.
Egy újabb példa a nagy sebességű vakuszinkron (HSS) előnyére
Manapság egyre több olyan stúdióvaku kerül piacra, amely nem csak akkumulátoros üzemeltetésével, de nagy sebességű vakuszinkronjával is lehetőséget kínál a kültéri fotózáshoz.
Mint ismeretes, a...
Mi jobb természetfotózáshoz? APS-C, Full-frame, vagy Full-frame + telekonverter?
Sokakat érdeklő kérdést boncolgat Steve Perry az alábbi két videójában, amelyekből kiderül, hogy mivel kapunk jobb részletgazdagságot: egy APS-C vázzal, amely 1,5× képkivágást ad,...
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben