Alig hogy lezárult a sok új Sony kompaktot hozó CES, máris újabb, s komoly kompakt gép eljövetelét jósolják. Méghozzá nem is a túl távoli jövőre, hiszen elméletileg már februárban hivatalosan meg is jelenhet a Sony Cyber-shot DSC-HC5V. Egy kifejezetten ezzel a géppel foglalkozó blog oldal igen részletes információkat közöl, amelynek java része könnyen igaz is lehet (persze a többi is, de a háttér egyelőre nem ismert). Nézzük, mit sejtenek a DSC-HX9V-ről, mely a januárban megjelent DSC-HX7V nagytesója lesz. Felbontásban nem megy fölé a DSC-HX7V-nek, de nem is csoda ez, hiszen már az a masina is 16,2 Mpixeles. Az optika azonban más. A DSC-HX7V 10×-es zoomobjektívét a DSC-HX5-től örökölte, a DSC-HX9V-be viszont új optika kerülhet, mely 16×-os átfogású, s 24-384 mm-nek megfelelő gyújtótávolságú. A fényerő is javul egy kicsit, nagylátószögnél f/3,5 helyett f/3,3 lesz elérhető, ha az információk igazak. A vaku beépített mód helyett felnyíló lesz, s a gép másik oldalán helyezkedik majd el. A lineáris AF motorral csodálni való, 0,1 mp-es fókuszsebességet ígérnek. Főbb jellemzők: – 16,2 Mpixeles Exmor R CMOS – 16×-os zoomátfogás, optikai stabilizálás, 24-384 mm-nek megfelelő gyújtótávolság, f/3,3-5,9 fényerő – felpattanó vaku – 3″ képátlójú, 920e szubpixeles LCD – sztereó beépített mikrofon – FullHD 50/60 fps progresszív videófelvétel AVCHD vagy mJPEG tömörítéssel (bár a linkelt weblap alján lévő kép, mely áprilisi megjelenésről és 350 dollárról ír, 1080i videóról számol be) – 10 kép/mp-es sorozatfelvétel teljes felbontásban – manuális mód – HDR fotó – kis zajú mód (kombinált fotó kevés fényhez) – iSweep és Sweep 3D panoráma (csak a gép elfordítása szükséges, a panorámát a fényképezőgép automatikusan összefűzi) – háttér elmosás funkció – mosoly érzékelés, pislogás felismerés – beépített GPS vevő. Talán túl szép, hogy igaz legyen. Meglátjuk!
NÉPSZERŰ CIKKEK
Mennyivel erősebb egy stúdióvaku, mint egy rendszervaku és egy LED állandó fényforrás?
A világítástechnikában teljesen eltérő módon adják meg a stúdió vakuk, a rendszervakuk és az állandó fényű lámpák maximális fényteljesítményét. De mégis, melyik mennyire erős?
Objektív szűrőkről – egyszerűen
A Pixinfo működése óta már többször kaptunk olyan e-mailt, amelyben a kedves Olvasók hiányolják a kezdőknek szóló, egyszerűbb nyelvezetű cikkeket. Bizony igazuk is van, így most szeretnénk pótolni ebbéli hiányosságunkat egy könnyen megérthető, a fotózással most ismerkedőknek szánt cikkel, amelyben a különböző szűrőket mutatjuk be.
A jó öreg villanópor
Manapság úgy nyúlunk a Xenon gázas vakuk után, mint ha mindig is léteztek volna. Pedig a XIX. században még villanóport használtak, amely nem csupán...
Tudod, hogy fotós vagy, ha…
"You know you're a photographer, when..." kezdettel egy kérdés került fel a facebookra, melyre jobbnál jobb válaszok érkeztek, pro és kontra sokféle akad. ...
Billentyűparancsok Lightroomhoz és Photoshophoz
Webes shortcut puska Adobe Photoshophoz és Lightroomhoz.
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben