A várható felhajtás méretét már a meghívó megérkezésekor sejteni lehetett: egy beszállókártyát imitáló kartonlapot kaptunk, ami a rendezvény legfontosabb adatait tartalmazta, nem túl szószátyár, de kimondottan kreatív formában. Megérkezésünkkor a helyszínen továbbra is titkolózás fogadott, az utunkat igazgató személyzet hosszas és trükkös faggatásunk ellenére sem mondott semmit a várható programokról.
Mivel a hivatalos program a meghívó szerint is csak délután kezdődött, a délelőttöt a sajtókonferencia helyszínének választott Lufthansa oktatási központban egy bejáráson töltöttük el. Az épületben felhalmozott szimulátorok, gépbelsők és business class ülések bemutatásakor csak úgy röpködtek az euro és dollár tízezrek, százezrek és milliók, így a látottak és a hallottak egy időre feledtették az egyébként szűnni nem akaró kíváncsiságunkat.
|
|
repülőgép szimulatorok a teljes személyzet képzéséhez
|
statiszták pihennek két életveszélyes vészhelyzet szimuláció között
|
|
|
kabinbelsők a tanulás érdekében
|
a jövő business osztálya
|
|
|
pilótafülke szimulatorok
|
pilótafülke szimulatorok
|
A délutáni előadás vetítéssel és rövid színpadi zenés show műsorral indult, majd az Olympus európai központja bemutatta azokat a termékeket, amelyek többségéről még nem áll módunkban beszélni. Érdekes módon a sorban az utolsó az a termék volt, amelyikről ma leránthatjuk a leplet: Olympus μ-mini Digital.
A furcsa formájú apró fémdarab egy digitális fényképezőgép. A leginkább egy megtermett kavicsra emlékeztető forma divatos színekkel kiegészítve nem csak használati tárgyként, de tulajdonosához igazodva egyfajta ékszerként is funkcionálhat. A 4 megapixeles felbontás mellé az apró méret miatt csak egy 2x optikai zoom (35-70 mm, kisfilmes rendszerben) fért, de nem fukarkodtak a tervezők az LCD-vel, hiszen az 1,8” képátlójú. A monitoron megjelenő kép minősége kifogástalan, ami többek között a 134 ezer pixeles képernyő felbontásnak is köszönhető. Az LCD érdekessége, hogy 160 fokban látható képet ad. Ugyan szögmérő nem volt nálunk, de tény, hogy a minőség azonnal feltűnő volt.
A képek feldolgozásáért a korábbi Olympus fényképezőgépekben már bizonyított TruePic TURBO képfeldolgozó processzor felel. Bár ennek munkáját nem volt módunk tesztelni, de a 13 beépített téma mód (portré, éjszakai tájkép, önarckép, önarckép időzítővel, strand és hó, konyha, szoba, tájkép, tájkép portréval, üveg mögött, gyertya, naplemente, tűzijáték) alapján valószínűsítjük, hogy a legtöbb szituációban megállja majd a helyét. Érdemes megemlíteni a beépített halszem és soft fókusz funkciókat, amelyek működéséről majd egy bemutató keretében számolunk be. A videofelvétel maximális felbontása ugyan csak 320×240 pixel, és a képfrissítés is csak 15 kép/mp, de a felvétel hosszát már nem korlátozza más, mint a memóriakártyán lévő szabad tárkapacitás mérete. Így egy 512 MB-os xD kártyára akár 20 perces felvétel is készíthető.
|
|
A μ-mini Digital érdekessége azonban mégis az időjárásálló kivitel. A fényképezőgép nem vízálló, tehát nem célszerű beleejteni a medencébe, de nem megy tönkre, ha a medencéből kilépve vizes kézzel nyúlunk hozzá. Aki snorkelezni vagy raftingolni szeretné vinni, annak a külön megvásárolható tokot célszerű beszerezni, ami 3 méteres mélységig biztosítja a védelmet és a fényképezőgép funkcióinak elérését.
Az Olympus μ-mini Digital a tervek szerint októbertől lesz kapható, de a magyarországi áráról egyelőre nem rendelkezünk információkkal. A fényképezőgép 16 MB-os xD kártyával, lítium-ion akkumulátorral, töltővel, nyakszíjjal, USB és A/V kábellel, illetve az Olympus Master 1.0 szoftverrel együtt lesz dobozolva. A μ-mini Digital 6 színben lesz kapható: ezüst, fehér, fekete, kék, piros és narancs.
A bemutató többi termékéről egyelőre nem beszélhetünk, de annyit talán elárulhatunk, hogy szeptemberben még két alkalommal várható hasonló bejelentés.