Külső
Előző monitor tesztünkben főképp arra voltunk kíváncsiak, hogy az ultraszéles formátum mennyire segíti egy fotós munkáját a képfeldolgozás során, illetve a 21:9 oldalarány hatásán túl az is érdekelt minket, hogy az ívelt panel jó-e, avagy rossz. Természetesen mindkettő erősen szubjektív, ezek közül talán az oldalarány tűnik könnyebben elbírálhatónak. A mi tapasztalataink szerint a 21:9 oldalarány már túl széles a fotófeldolgozáshoz, s nem mindig tudjuk azt kihasználni.
Jelen tesztünkben arra keressük a választ – persze azon túl, hogy ez a monitor mennyire jó minőségű –, hogy a 4k felbontás mekkora előnyt hordoz, illetve hogy ilyen felbontás esetén a 17:9 oldalarány jól használható-e. Az sem lesz mellékes tapasztalat, hogy milyen hardver és milyen szoftveres beállítások szükségesek ahhoz, hogy egy ilyen brutális felbontású monitort jól tudjunk használni.
Külső
Nem csalódhatunk az LG 31MU97 típusú monitorában sem, amelyet szokás szerint nagy odafigyeléssel terveztek. A kicsit talán szokatlanul egyszerűre sikerült szürke talpon kívül minden egyéb más igen jól fest. A monitor hátulja a talppal megegyező szürke színű, az előlap kávája azonban nem túl vastag, de nem is túl vékony, matt fekete kivitelű. Érzésem szerint ennél jobbat nem is választhatott volna a koreai gyártó.
Meglepő, de a specifikációk között nem találtuk meg, hogy a monitort milyen szögben lehet dönteni lefelé és felfelé. Pedig lehet. S mivel nincsenek számszerű gyári adataink, így az általunk készített fotókból indulhatunk csak ki, amelyek alapján lefelé 5 fokban, felfelé 15 fokban tudjuk változtatni a panel dőlését.
A talptól felfelé emelni viszont nem tudtuk a monitort, pedig mint később kiderült lehet. Csak a talp hátánál lévő pöcköt kell kihúzni, és máris lehet emelni. Ráadásul a magasság növelése után annak sincs akadálya, hogy a monitort függőleges állásba állítsuk.
A panel íveltség nélküli, tehát teljesen sík. Matt felülete miatt világos szobában is zavaró tükröződések nélkül használhatjuk, de természetesen a precíz munkához itt is érdemes árnyékos, nem túl világos munkakörülményeket teremteni.
Kezelőszervekből a hátsó főkapcsolón kívül egyetlen egy került a monitorra, ez pedig az alul elhelyezett joystick, amellyel a menüben lépkedhetünk.
A csatlakozókat szokás szerint hátulra építették, de ennél a modellnél nem találunk olyan takarólemezt, mint a 34UC97-nél.
A csatlakozók között a tápellátás 230V-os bemenetét, fejhallgató kimenetet, két HDMI bemenetet, egy DisplayPort és egy mini Display Port bemenetet, valamint egy USB 3.0 be- és 3 USB kimenetet találunk. A régebbi számítógépeknél alkamazott analóg D-Sub, illetve a digitális DVI erről a monitorról is lemaradt, de a 4k-hoz úgyis kevés volna.
Specifikáció
A gyártó a következő fontos adatokat osztotta meg felhasználóival a 31MU97-ről:
Az LG 31MU97 főbb jellemzői:
- képátló: 31″
- oldalarány: 17:9
- felbontás: 4096×2160 pixel
- pixelméret: 0,17 mm
- panel típus: IPS
- fehér LED háttérvilágítás
- 99,5% AdobeRGB, 97% DCI-P3 színtér lefedettség
- színmélység: 10 bit
- gyári kalibráció
- háttérvilágítás max. teljesítményen: 320 cd/m2
- betekintési szög: 178 fok
- kontrasztarány: 1.000:1
- válaszidő: 5 ms
- csatlakozók: 2×HDMI, 1× DisplayPort, 1× mini Display Port, 3× USB 3.0 port, 1× analóg hangkimenet
- nem gyári adat: dönthető -5..+15° tartományban
- fogyasztás: 49 Watt (tipikus)