Röviden: Olympus SP-620UZ teszt

0

Értékelés

Az Olympus SP-620UZ képességei láthatóan bővültek az előd SP-610UZ-hez képest, így azt mondhatjuk, hogy jó előrelépések történtek. Az új gép azonban még mindig elsősorban a hobbifotósokat célozza meg, a komolyabb igényű amatőr fotósoknál már előfordulhat, hogy a gép majd szűk keresztmetszetet ad (pl. rekesz nem választható kézzel, optika rajzolata nem tökéletes, kromatikus aberráció erős, stb.).
Bár manapság még mindig az első adat egy fényképezőgépről a felbontása, ideje megtanulnunk, hogy ennek már kvázi nincs jelentősége (12 Mpixeltől kezdődően a nagyobb felbontás a zaj elnyomásában sem játszik már komolyabb szerepet a 10×13 cm-es papírképhez szükségesnél több, mint 4× nagyobb pixelszám miatt).

Ami viszont sokkal érdekesebb és hasznosabb lehet, az az átlagon felüli nagylátószög (25 mm ekv.) amellyel egy szűk szobán belül is könnyedén lefotózhatjuk ismerőseinket, vagy éppen egy velencei kirándulás alkalmával a sikátorok javarésze is elfér a képen, ugyanakkor 525 mm-nek megfelelő gyújtótávolsága távolabbi témák apróbb részleteinek fotózását is lehetővé teszi.

A HD videó ma már alapvető, igaz, ennek minőségéről ritkán szólnak a gyártók. Jó tudni, hogy az egyszerűbb, kompakt, CCD-s gépek nem tudnak olyan szép videót alkotni, mint a CMOS-os, többnyire FullHD felbontásúak.

Az Olympus SP-620UZ ára bruttó 64.990 Ft lesz.

A termék dobozában a fényképezőgépen, a kezelési útmutatón és a szoftvereken kívül a következőket kapjuk:

  • nyakpánt
  • 4 db alkáli ceruzaelem
  • USB- és videó kábel
  • objektívvédő sapka és hozzá szíj

A fényképezőgép kipróbálását az Olympus hazai képviselete tette lehetővé. Köszönjük!

Ha a bemutatóink segítettek a gép kiválasztásában, akkor a vásárlásnál tegyen erről említést a kereskedőnél is! Ezzel támogathatja a Pixinfo működését. Köszönjük!

Tesztképeink

Az Olympus SP-620UZ fényképezőgéppel készült tesztfotók megtekintéséhez kattintson az alábbi linkre. A fényképek elnevezésében jelöltük az ekvivalens gyújtótávolságot, az érzékenységet és a rekeszértéket is. A fájlok EXIF adatokat is tartalmaznak és a veszteségmentes elforgatáson kívül módosítatlanok.

A képek fájlneveiben szerepel az érzékenység, a rekeszérték és a kisfilmre átváltott gyújtótávolság is.

Tipp: a megjelenő új ablakban mutasson rá egy indexképre, s tekintse meg a böngésző státuszsorát, ahol a fájlnévből kiderülnek a fenti adatok. A kép megnyitását új ablakban vagy új fülön érdemes végezni (shift+kattintás, control+kattintás, Macintoshnál középső egérgomb).

A cikkben és a tesztfotók között szereplő összes képet szerzői jogok védik. Előzetes, írásos engedély nélküli felhasználásuk tilos!