Az Olympus P-10-zel 10×15 vagy 9×13 cm-es fotók nyomtathatók úgy, hogy a papír szélén 1 mm-nyi fehér sáv sem marad, így nincs szükség utólagos vágásra. Egy kép 45 mp alatt készül el. A P-10 támogatja a PictBridge technológiát, melynek segítségével az ezzel kompatibilis fényképezőgépekkel számítógép nélkül lehetséges a fotók kinyomtatása. A nyomtatáshoz USB kábellel kell csatlakoztatni a nyomtatót számítógéphez, vagy PictBridge kompatibilis fényképezőgéphez.
A P-440-es több funkcióval rendelkezik. Több képméretet támogat, egészen 25×20 cm-es méretig. A legnagyobb méretben sem tart tovább egy kép kinyomtatása 75 mp-nél. Egy adott képről akár 50 nyomat is készíthető automatikusan, így többszörös nyomtatásra is remekül használható. A nyomtatást közvetlenül memóriakártyáról végezhetjük, alapkiépítésben xD kártyák fogadására alkalmas, de PCMCIA II-es adapter segítségével más formátumok is könnyen használhatók. A könnyű kezelhetőség érdekében erre a nyomtatóra 1,8″-os LCD-t helyeztek.
Az Olympus P-10-es ára 200 amerikai dollár, míg a P-440 500 dollár lesz.
Egy készülő cikkünk kapcsán derült fény arra, hogy nálunk még nem jelent meg cikk a vakuszinkron idő okáról, illetve az emiatt szükséges nagy sebességű vakuszinkronról. Bár a fórumunkban már kiveséztük a témát, azt elég nehéz megtalálni, így szükségesnek éreztük, hogy egy könnyebben fellelhető cikkben is összefoglaljuk a tudnivalókat. Írásunkból a kezdők is megérthetik az okokat, a következményeket és az összefüggéseket.
A digitális fényképezőgépek kisméretű, ám nagy felbontású érzékelőlapja miatt az objektívekre nagy feladat hárul: kis területre kell nagyon részletgazdagság képet vetíteni.
Egyre inkább terjednek a fotózás szépségét eltakaró, csupán béna effekteket kínáló szoftverek, amelyek közül az egyik most még lejjebb süllyedt. Ne dőlj be a...
Manapság úgy nyúlunk a Xenon gázas vakuk után, mint ha mindig is léteztek volna. Pedig a XIX. században még villanóport használtak, amely nem csupán...