Az Olympus P-10-zel 10×15 vagy 9×13 cm-es fotók nyomtathatók úgy, hogy a papír szélén 1 mm-nyi fehér sáv sem marad, így nincs szükség utólagos vágásra. Egy kép 45 mp alatt készül el. A P-10 támogatja a PictBridge technológiát, melynek segítségével az ezzel kompatibilis fényképezőgépekkel számítógép nélkül lehetséges a fotók kinyomtatása. A nyomtatáshoz USB kábellel kell csatlakoztatni a nyomtatót számítógéphez, vagy PictBridge kompatibilis fényképezőgéphez.
A P-440-es több funkcióval rendelkezik. Több képméretet támogat, egészen 25×20 cm-es méretig. A legnagyobb méretben sem tart tovább egy kép kinyomtatása 75 mp-nél. Egy adott képről akár 50 nyomat is készíthető automatikusan, így többszörös nyomtatásra is remekül használható. A nyomtatást közvetlenül memóriakártyáról végezhetjük, alapkiépítésben xD kártyák fogadására alkalmas, de PCMCIA II-es adapter segítségével más formátumok is könnyen használhatók. A könnyű kezelhetőség érdekében erre a nyomtatóra 1,8″-os LCD-t helyeztek.
Az Olympus P-10-es ára 200 amerikai dollár, míg a P-440 500 dollár lesz.
Már régebb óta kikívánkozik belőlem ez a bejegyzés, de valamiért soha sem tartottam annyira fontosnak, hogy rászánjam az időt a megírására. A tegnapi fényképezőgép...
Talán a legtöbbeket érdeklő kérdés az, hogy milyen típusú fényképezőgépet érdemes venni, szebad-e még DSLR-rel foglalkozni, jó-e még a kompakt gép, vagy csak a MILC?
Tengernyi fotóklub tevékenykedik ma Magyarországon, melyeket remélhetőleg meg is talál minden érdeklődő, hiszen a baráti társaság mellett akár kiállításokon és egyéb fotós rendezvényeken történő megmutatkozási lehetőséget is találhat. A következő rövid gyűjteményben összeszedtük hazánk legöregebb fotóklubjait.
Kezdő fotósként elég a fényképezőgéppel és az objektívvel kapcsolatos szakkifejezéseket bebiflázni, ha viszont különálló vaku vásárlására adja a fejét az ember, új fogalmakkal szembesül. A külső kisvakuk legfontosabb jellemzőit igyekeztünk összeszedni.