A Samsung szeptember 10-én jelentette be úgy fényképezőgépét, a Digimax U-CA3-at. A részletes paraméterek most jelentek meg, így mi is beszámolunk az új fényképezőgépről. A Digimax U-CA3 igen szép külsőt kapott. A lekerekített formájú gyönyörű vázban 1/2,7″-os 3,3 Mpixeles CCD bújik meg. A képek leképezését 3x-os átfogású, F2,8-4,8 fényerejű optika biztosítja. A fókusztávolság kisfilmes rendszerbe vetítve 38-114 mm-nek adódik. Az érzékenységet ISO100 / 200 / 400 értékre állíthatja a fotós, de a rekeszt és zársebességet csak a gép választhatja meg. Előbbi nagylátószögnél F2,8 vagy F5,8, tele állásban F4,8 vagy F10 lehet. A zársebességet 15 mp és 1/2000 mp közötti értékre állítja az automatika. A fényképezőgép egyik érdekessége, hogy a Sony által kifejlesztett MemoryStick duo kártyát használja. Ez érthető, hiszen nemrég a Samsung és a Sony megállapodást kötött, miszerint a Samsung is fog MemoryStick-eket gyártani. A Samsung Digimax U-CA3 októberben kerül forgalomba, ára várhatóan 300 euro lesz. A részletes paramétereket természetesen az adatlapon lehet megtekinteni.
A kisfilmes kategória gépvázai könnyen hordozható, szinte korlátlanul és univerzálisan kiépíthető rendszerek alapjai, de méretükből és felépítésükből adódóan alkalmatlanok a precizitást igénylő, több száz megapixeles high-end fotózásra. Nem lehet például nagyfelbontású, minden arcon éles csoportképeket készíteni velük 50 emberről, de nem alkalmasak olyan igényes modellfotóhoz sem, ahol az egész alakos képen minden hajszál külön repül, minden szövet-textúra látszik, és még a modell lábai is meg vannak nyújtva. Vagyis a nagygépek képépítő, képkompozíciós lehetőségeit nem adják az alkotó fotós kezébe.
Fotósok körében ismert az erős fényben történő portrézás problémája, főleg akkor, ha a háttér már-már világosabb, mint az arc. Ilyen esetre sok megoldás áll...
Két részes videó az optikák kifejlődésétől az objektívek tulajdonságáig, külön elemezve a fotós és mozis objektíveket, érintve az anamorf és parfokális lencséket. ...
Az érzékelők analóg jelét az A/D átalakítóknak kell digitálissá alakítani. Cikkünkből kiderül, milyen fontos tulajdonságokat határoz meg az A/D átalakító.