Kicsit megkésve (egy influenzán túl) íme az első képeink a másfél hete bemutatott Panasonic Lumix DMC-FZ8 és Lumix DMC-TZ3 fényképezőgépekből. Párizsban a lelkünkre kötötték, hogy a képek mellé mindenképpen írjuk oda, hogy sorozatgyártás előtti fényképezőgépekről van szó, és a képminőséget ne ezek alapján ítéljük meg. Bár a két fényképezőgép sok tekintetben hasonlít egymáshoz, a kialakításuk nagyban meghatározza várható vevőkörüket. Míg a DMC-FZ8 elsősorban azoknak készült, akik a klasszikus fényképezőgép formát részesítik előnyben (és valamiért ragaszkodnak az óriási zoomtartományhoz), addig a a DMC-TZ3 tényleg egy utazó mindenes. Nappal, jó fényben az apró, 10x zoomátfogású DMC-TZ3-ért nyúltam, de mikor szükségét éreztem, hogy a gépet a szememhez szorítva „stabilizáljam”, akkor inkább a DMC-FZ8-at választottam (lévén a DMC-TZ3-nak nincs keresője). Érdemes megfigyelni, hogy hogyan fejlődik a fényképezőgép építés: míg tavaly, a DMC-TZ1 bemutatójakor csak prizmás rendszerrel tudták megoldani, hogy ekkora méretbe 10x zoom optika kerüljön, addig ezt az objektívet idén már hagyományos technikával is meg tudták építeni. Az mondjuk más kérdés, hogy én személy szerint nem igénylem az ilyen nagy zoomtartományt, a 4-6x zoomokkal bőven elvagyok. Egyre fontosabb lenne viszont, hogy a nagy látószögnek korántsem nevezhető 35 mm-es gyújtótávolságról (kisfilmes rendszerbe számolva) lemenjünk legalább 28 mm-re, hogy szobában vagy templombelsőben (vagy akár a templomot kívülről, anélkül hogy túl messzíre kellene menni) is lehessen értelmes képeket készíteni. A DMC-TZ3 (és DMC-TZ2) már ilyen nagy látószögű optikával készült, a DMC-FZ8 azonban még nem. Az ember olyankor érzi igazán előnyét a nagy látószögnek, mikor a kezeiben lévő gép egyike teljesíti ezt az elvárást, míg a másik nem. A képekkel kapcsolatban meg kell még jegyezni, hogy a felhős, ködös téli Párizsban a körülmények nem voltak éppen ideálisak. Panasonic Lumix DMC-FZ8 (sorozatgyártás előtti példány) Panasonic Lumix DMC-TZ3 (sorozatgyártás előtti példány)
NÉPSZERŰ CIKKEK
Így készíts igényes fotókat az eladni kívánt termékedről
Manapság rengeteg apróhirdető oldal létezik, amelyek lehetővé teszik, hogy megunt, vagy nem használt eszközeinket, fényképezőgépeinket, objektívjeinket áruba bocsátsuk. Nem mindegy azonban, hogy miként tálalod...
A hét legalapvetőbb világítási hiba
Antti Karppinen megmutatja, mik azok az alapvető világítási hibák, amelyeket mindenképpen érdemes vakus világításnál elkerülni.
Villanó suli
Kezdő fotósként elég a fényképezőgéppel és az objektívvel kapcsolatos szakkifejezéseket bebiflázni, ha viszont különálló vaku vásárlására adja a fejét az ember, új fogalmakkal szembesül. A külső kisvakuk legfontosabb jellemzőit igyekeztünk összeszedni.
Egy újabb videó a hisztogramról
Mark Wallace egy szinte lerágott csontot vesz újra elő (mondhatnám, vesz újra szájába ;) ), de nem hiába.
Az ő bemutatója végre gyakorlati oldalról közelíti...
Kezdőknek a kompozícióról
Andrew Price látványos oktatóvideója a kompozíció alapvető szabályairól. Egy kezdő fotósnak két dologgal kell megbarátkoznia ahhoz, hogy szintet lépjen: egyrészt ki kell...
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben