Végéhez értem a Nikon D60 tesztelésének, s ennek megfelelően már fel is töltöttem a végleges tesztfotókat. A Nikon legújabb belépőszintű fényképezőgépét teszteltem az elmúlt napokban, melynek során több, mint 50 tesztfotó készült. Próbáltam minél több témát megragadni, igaz, a sportfotózás ezúttal is elmaradt. Van viszont csendélet, makró, családi emlékkép, idilli tájkép, sőt még sör is. Igaz, egyelőre bontatlanul. A képeket alapbeállításokkal készítettem, Mode IIIa színbeállítás mellett, alap értékű szaturációval és élesítéssel. A fájlnevekben szerepelnek az érzékenység, a gyújtótávolság és a fényrekesz értékei is, valamint az is kiolvasható, hogy a fényképezőgép által létrehozott JPEG képről, vagy RAW konvertálással elkészített fotóról van-e szó. A RAW szócskát tartalmzó képek a Nikon Capture NX-szel kerültek lekonvertálásra (minden alapértéken, kivéve a zajszűrést, mert azt kikapcsoltam), a RAW-LR végződésű fotókat pedig Adobe Lightroom 1.4-gyel konvertáltam (szintén minden alapértéken (medium contrast, 0 luminancia zajszűrés, 25 színzajszűrés, 25 élesítés mérték, 1 pixel rádiusz, 25 részletesség, 0 maszk). Természetesen a tesztfotókon túl a részletes cikkel is hamarosan jelentkezünk. Addig is jó mazsolázást! A tesztfotók Nikon D60 adatlapjáról érhetők el, vagy erre a linkre kattintva: Nikon D60 tesztfotók.
NÉPSZERŰ CIKKEK
Alapfokon: Érzékenységek
Mint ahogy a filmes gépek esetében, a digitális fényképezőgépeknél is különöző érzékenységeket használhatunk. Hogy mit jelent ez és milyen hatása van, cikkünkből kiderül.
Alapfokon: Érzékelők IV.
Elsősorban a gyártók választják meg, hogy milyen típusú érzékelőt használnak. De vajon milyen előnyei és hátrányai vannak az egyes típusoknak?
Cokin szűrőtartó rendszer
A fényképezőgép piac kétségtelenül kitermelt jó pár haszontalan kiegészítőt, azonban a fotográfiai szűrők többsége semmiképp sem sorolható ide. A filmes korszakban megszerzett népszerűségüket még a kényelmet előtérbe helyező digitális korszak, és a mindentudó képszerkesztő szoftverek sem tudták kiölni. Méretben és funkcióban ezerféle között válogathatunk, például a szűrőtartós megoldások között, melyek közül a hazánkban leginkább elterjedt rendszert mutatjuk most be.
Így juthatsz hozzá a Lightroom CC DeHaze eszközéhez Lightroom 6-ban
Az Adobe a 6-os Lightroom megjelenésével egyidőben útjára indította a havidíjas Creative Cloud rendszerébe integrált Lightroom változatot is, amely folyamatosan kapja a frissítéseket. A...
Élettel telibb szemek utómunkával, pár lépésben
Photoshopban, Lightroomban és más képszerkesztő szoftverekben is működik Matt Kloskowski szemeket élettel telibbé varázsoló módszere.
TOVÁBBI
- All
- alapfokon
- állványok
- blogszemle
- digitális sötétkamra
- előkészületben
- Featured
- fényképezőgépek
- fotóelmélet
- fotónyomtatók
- fotótörténelem
- fotózz!hu
- friss áru
- interjúk
- képgyűjtemény
- kiállítások
- kiegészítők
- könyvek
- mobilfotózás
- objektívek
- okostelefonok
- pályázatok
- photokina 2006
- pletyka
- projektorok
- szkennerek
- szoftverek
- táskák
- technológiák
- témák fotózása
- Tesztfotók
- tippek>haladóknak
- tippek>kezdőknek
- tudósítások
- videó
- világítástechnika
- ultrakompakt
- kompakt
- ultrazoom
- prémium kompakt
- vízálló - strapabíró
- kompakt jellegű MILC
- SLR jellegű MILC
- belépő szintű tükörreflexes
- profi MILC
- középkategóriás tükörreflexes
- profi tükörreflexes
Bővebben